ABC News Albania

ABC News Albania

ABC NEWS, eshte kanali informativ 24 ore ne dite/7 dite te javes, qe siguron mbulim konstant te lajmeve dhe akses te fuqishem ne informacionin e cdo lloji nga vendi, rajoni e bota nepermjet nje investimi te jashtezakonshem ne teknologji dhe burime njerezore.
ABC NEWS transmeton ne rrjetin analog tokesor, ate dixhital tokesor e satelitor duke mbuluar me sinjal te gjithe territorin mbareshqiptar dhe duke mberritur tek bashkeatdhetaret tane ne Europe. Pika jone e forte do te jete informacioni, debati, dokumentari, analiza, duke u mbeshtetur ne kete sfide nga pasioni i profesionisteve te provuar suksesshem e me pervoje.
Ne faqen zyrtare ne internet, abcnews.al do te gjeni portalin me te pasur ballkanik me lidhje ne rrjetet me te medha sociale facebook, twitter si dhe ne nje prej websiteve me te fuqishem ne kulturen e internetit ALget.
Per perditesimin e lajmeve na ndiqni edhe ne faqen tone ne facebook : facebook.com/abcnews.al

Komente

 1. Leoreta Ndoj
  Leoreta Ndoj
  Minutë më parë

  Ore seriozisht e keni me kete Laurelen?nuk duhet ti hapni mikrofonin asnje moment,seriozisht!

 2. Lindita Pishtari
  Lindita Pishtari
  Minutë më parë

  Omg omg si munden te abuzojne keta KROKODILA,si mundet te te perdhosi Figuren e POLICISE SE SHTETIT dhe LIGJIN pupupu çfare propogande dhe TV,e para humb besimi ne organet e POLICISE por dhe atyre te DREJTESISE dhe SHTETIT.Ka arritur KULMI i PADREJTSISE.

 3. arbnora elezi
  arbnora elezi
  8 minuta më parë

  O gazetare mbylle moj gru Pak Gojen Pse nuk i len Te Flasin vetem Nderhyn Bised asnigja nuk u Kuptu vetem Nderhyn mbylle Edhe lej Te Flasin Njerzit 😡🥵

 4. Nimet Beqo
  Nimet Beqo
  12 minuta më parë

  Duke fjalë për BEKIMIN BEKIMIN E VËRTETË NA I KA DHËNË KRIJUESI I GJITHËSISË RRONI PA DIELLIN PA TOKËN PA AJRIN PA UJIN ...

 5. Artur Shehaj
  Artur Shehaj
  14 minuta më parë

  Ta

 6. Dritan Ilirjan Lamaj
  Dritan Ilirjan Lamaj
  17 minuta më parë

  Do jete ndonje komunist grek,ky mut.

 7. Albania Smile
  Albania Smile
  18 minuta më parë

  Rregjistrohuni në kanalin tim ju lutem ...

 8. Nurie Thomo
  Nurie Thomo
  28 minuta më parë

  Si gjithmon gjini po qenka rritur dreqi

 9. Leoreta Ndoj
  Leoreta Ndoj
  30 minuta më parë

  Njerzit me injorante jan ata qe nuk pranojne kurr kritikat.kjo Laurela ze vendin e pare.

 10. Nat Nat
  Nat Nat
  39 minuta më parë

  -2:46 krejt cka fole te erdhi Dita dhe goca tjeter paska te drejt nuk besove dhe E Tua te Ben qe te humbesh ne politike zgjodhet strategic komunikimi te djallezuar dhe Humbet sorry grida go home

 11. Ori Tonna
  Ori Tonna
  45 minuta më parë

  Po si e lane 13 vjeqaren me shku te dentisaj vetem . Sa shum kan faje familj prz ..

 12. Artan Ndoj
  Artan Ndoj
  59 minuta më parë

  Kto ndyrsira kan qe ne 2013 qe luftojn kundra Bashes dhe kan ba fusht pro Ramoviqi Topalli Patozi Murrizi Hajdari Imami dhe gjith ky grup i ndyre agjentash qe jane fut qe ne 90 nga partia e punes

 13. Hacker Skana
  Hacker Skana
  Orë më parë

  Ky sdin cilin vend do se per para lepihet ky dhe po ti japi para Egjipti trathton 🤔Te shkoj te greku nese e don e perdor dhe e fshin si njeri .Kte ne asnje menyr mos te jet politiken ton fare turp ta jepni ne televizor fytyr boben 🤨Rrofte Çameria Kosova Shipnia💖🇦🇱💖🇦🇱💖🇦🇱✌🏻

 14. Marco Lottito
  Marco Lottito
  Orë më parë

  Dule fisqiri eshte agjent grek..Ktij I do qire familja ..Do shpallur person I padeshiruar.< non grata > .per Shqiperine..Ky fisqiri po ti besh DNA del turk ose egjyptian.Ktu na ben si Helen...ik or moterqire ne Greqi..Ky ha buken e Shqiperise dhe Ben politiken e Greqise

 15. Dashurije Gashi
  Dashurije Gashi
  Orë më parë

  Po qfar greku ky fëtyren e shqipëtarit e ka këta jan të gjth qamë

 16. Anna Gustiana
  Anna Gustiana
  Orë më parë

  Do e zhdukni kete litarin se e keni ber si gje normale ne cdo emision. Dhe lajmet cdo dit japin vetvrasje. Beni nje humor te hajrit vetem humor te zi dini te beni.

 17. Virgjil kula
  Virgjil kula
  Orë më parë

  Te gjith brenda

 18. Arbana Froto
  Arbana Froto
  2 orë më parë

  Faleminderit IRINI- ME KETE KENGEN E PELLUMBIT TE TOMORRIT" MA nxorre gjumin"❤😍😍😍

 19. Bere KSMS
  Bere KSMS
  2 orë më parë

  Euro parat jan ber kur Kosova u lirua 99 na jem n Europ ne ligj e me ato qe nuk pranojn eshte fallc dhe inat apo jelozi

 20. Bere KSMS
  Bere KSMS
  2 orë më parë

  Ballka e than gjak shbat thon mos e quaj veten ballkan quaje Europ/Ilirian perse nuk quemi Europ Europ shqiptarja ka pas emrin n kohet e m hershme/ Euro para kur kosova u lirua99

 21. B Berisha
  B Berisha
  2 orë më parë

  Më pëlqeu shumë dhe kjo puntate ! Dy gra artiste, zonja të vërteta , të realizuara në cdo drejtim , që flasin me një thjeshtësi aq të bukur ! Këto janë motivi i vërtetë për të ardhmen e sigurt !

 22. B Berisha
  B Berisha
  2 orë më parë

  Shumë e bukur edhe kjo puntatë ! Me dy gra artiste , zonja të vërteta , të realizuara në çdo aspekt , por dhe shumë modeste .Këto janë motiv i vërtetë për të ardhmen e sigurt !

 23. Guild Amerika
  Guild Amerika
  2 orë më parë

  Ai do vjerre per gjuhe

 24. Adem Kreshta
  Adem Kreshta
  2 orë më parë

  JE ZONJE E VERTET ME PELQEN ORI

 25. Zhaklina11
  Zhaklina11
  2 orë më parë

  Kush Politiken gjermane flet me kete gjuhe me ty moj genheshtare

 26. Zhaklina11
  Zhaklina11
  2 orë më parë

  Enkelit i ngeli gorja ne shtepi

 27. Zhaklina11
  Zhaklina11
  2 orë më parë

  Ku i gen kjo keto lajme se dhe ne e lexojme shtypin gjerman

 28. Cavaliero Milano
  Cavaliero Milano
  2 orë më parë

  Naj keng per skifter bes

 29. Alma Hidri
  Alma Hidri
  3 orë më parë

  Je bo i neveritshem te ka dal boja

 30. Indri X
  Indri X
  3 orë më parë

  Ore po shum bajat behesh me keto role keshtu vk fare

 31. Lorenc Protoduari
  Lorenc Protoduari
  3 orë më parë

  Duhet te ngrihet populli I gjth ne keme ti hedhin ne kazane plerash kta horra po populli e tregoj vete fytyre e tije u shite per 50 euro shiti djersen dhe dinjitetin e vete per tu pasuruare akoma kta bastarda politikane 👎👎👎

 32. Gjovalin Gjoka
  Gjovalin Gjoka
  4 orë më parë

  Sa te keni komunistat vetem duke u, zvogluar keni per te ngelur. Ky Milo ky komunist qe lavdron vetem Enverin. Enveri e shiti Kosoven.

  1. Bere KSMS
   Bere KSMS
   2 orë më parë

   Po e shesin perseri pse qa han palla ose mbyten mes veti pa punt e mendjemdhenjet pa ndergjegjeje per komb

 33. Denisa Hima
  Denisa Hima
  4 orë më parë

  O Zot sa turp!!!Shkolle ne Angli??E degjon veten kur flet???Sa keq per Shqiperine ku ka perfunduar!

 34. Arbana Froto
  Arbana Froto
  4 orë më parë

  Amazing Doc.Lida😍😍

 35. Arbana Froto
  Arbana Froto
  5 orë më parë

  Bravo! Doctoresha❤❤❤Ti je e MADHERISHME!❤❤❤U PREKA SHUME! EMOCION. ....👏👏👏👏👏👏👏

 36. From Lorie with Love
  From Lorie with Love
  5 orë më parë

  Perfection. Kenga " Vendi im" ka kete te keqe: mbaron shume shpejt. Kryeveper te tille, shpirti do me shume.

 37. Mim Tirona
  Mim Tirona
  5 orë më parë

  Ky gomari kryqesim maloku Kosove me Tirons injorant as vete nuk ua di kuptimin fjaleve që thote.

 38. Liri Kaliqi
  Liri Kaliqi
  6 orë më parë

  O grida nuk fitoni kurre jeni tipa llafazane dhe cinike prandaj nuk ju voton populli Edi po te vazhdoni te veproni keshtu Edi ka siguruar mandatin e 4 populli eshte i lodhur me gjuhen e helmet qe perdorni rrini ne opozite se jeni mire

 39. Elisa Elisa
  Elisa Elisa
  6 orë më parë

  Ku esht Fatima???

 40. E L
  E L
  7 orë më parë

  Ku eshte krimi zhjedhor o suma

 41. Akil Geci
  Akil Geci
  7 orë më parë

  Gorge sorosit i eshte hequr e drejta e rezzidences ne shtetin e vet te lindjes , hungarise ngaqe eshte aq burre i mire... por jo vetem , eshte i ndaluar dhe ne shume shtete kryesisht ne afrike si pasoje e ndikimit te tij negativ

 42. derotif nomtrah
  derotif nomtrah
  7 orë më parë

  po kjo shqiperia pse hesht per deri sa eshte deri ne nish toke shqiptare

 43. derotif nomtrah
  derotif nomtrah
  7 orë më parë

  po ku shte shqiperia pse nuk i kerkon vendet e veta te okupuara pse tiran zyrtare i mshel vesht dhe syt

 44. Eri Vlore
  Eri Vlore
  7 orë më parë

  Ore po ngele si buthqir o gamuto o file

 45. Leonard Kapurani
  Leonard Kapurani
  7 orë më parë

  Moj Nënë ky hall të që të ra un besoj se shoqërit e keqija e kan mar në qafë, sa më shum shok të kesh aq më shum rezikon sepse e verteta në këto kohë që jetojmë është mir të mos kesh shok fare. Shoku të ha kokën të ha në besë shumica e atyre që kan shok jan në telashe me njeri tjetrin. Më mir të kesh shok një kafshë shtepiake sesa një shok të pa besë. Nënë një flalë e urtë thot shoku i keq mbetet i keq dhe shoku i mir nuk rri gjithmon i mir por mundet të bëhet i keq! Sot në këto kohë kritike çfar nuk dëgjon në televizor, vëllai vret vëllan nga zilia ose xhelozia e jo më pastaj nga shoku që nuk e ke gjë fare. Vetëm Zoti do ti rregulloj gjërat së shpejti në këtë brez. Nënë beso te Zoti afrohu atij dhe aji do të të ndihmojë të përballosh zhdo vështirësi që mundes të hasës . Zb 21:3,4

 46. derotif nomtrah
  derotif nomtrah
  7 orë më parë

  o njeri jo juve po ju, juve eshte shumice e ju eshte nje per nje persoh

 47. Viktor Como
  Viktor Como
  7 orë më parë

  Nazarko thotë i intereson shqiptarve se çfarë përfitojn shqiptarët përveçë kishave ai nuk thotë gjë tjetër. Ai pretendon se ne marrim teritoret tona nga maqedonia por nuk thotë se ne i falim serbis prapë ca teritore aktualisht të tonat.

 48. Halil Celaj
  Halil Celaj
  7 orë më parë

  Po.satejene sllavo bolsheviket dhe shovnet grek si P Milo me shoke Shqiperise gjithmone doti kulloj Trupi Gjak.

 49. Gjergj Kastrioti
  Gjergj Kastrioti
  7 orë më parë

  Është fundi për.kombin o ju q...kina ropt,prisni të çertifikohen zgjedhjet edhe dilni hani mut çdo ditë

 50. Mine Memko
  Mine Memko
  7 orë më parë

  Urime për mesazhin që përcillni nepërmjet kërcimit.Arti i bashkon popujt.

 51. Zenel Kadiu
  Zenel Kadiu
  7 orë më parë

  Humor me shum kuptim se tani qe. E fitoj rama do na e baj venin diktator si xhaxhi enveri

 52. Elvis Belshi
  Elvis Belshi
  7 orë më parë

  Tregojani Kryeministrit keto meqe i respekton shum grat dhe nenat ne shqiperi..

 53. Diana Katundi
  Diana Katundi
  8 orë më parë

  Ore po late nam , po ç'beni keshtu , uluni dhe bashkepunoni per te mirren e popullit , vetem interesat tuaja te majme shikoni dhe populli merr therimet tuaja.Ju ka zene syte paraja dhe vetem per karige mendoni , mjerr ai popull qe ju ndjek ju dhe i futet ne hasmeri me njeri tjetrin.🙋‍♀️🇱🇷

 54. Artur Preci
  Artur Preci
  8 orë më parë

  PD asht e vetmja force qe na kanos...? Lapsus freudian ...apo Jo...???

 55. Irma Dunga
  Irma Dunga
  8 orë më parë

  Turp per ket humor me litar shofin femijet fshijeni ket nga ALget

 56. Artur Preci
  Artur Preci
  8 orë më parë

  Nuk e marr ma vesht shqipen!...dmth nuk e kupton, Ca don me than "ish" themelues i nje partie qi "ekziston" ...osé ma thjesht Ca don me than "ish" themelues...dmth, pyetja asht: kush nuk ekziston ma? Partia, themeluesit apo idealet...?

 57. Zamira Dervishi
  Zamira Dervishi
  8 orë më parë

  MashaAllah Zoti tua fali me shendete e jete te gjate.

 58. Artur Preci
  Artur Preci
  8 orë më parë

  Ca don me than ish themelues te PD ...?

 59. Salvatore Kurti
  Salvatore Kurti
  8 orë më parë

  Do jete me origjine nga gjadri se atije ushtaret e xhenjos kulaket e sales Kane lene shume dobica pedofili prandaj gjadri Ka shume trojane

 60. aman aman obobo
  aman aman obobo
  8 orë më parë

  Shqiptarët të vrarë të prerë me gjysëm shtete janë pengje në dorë të fqinjëve ...që një Zot e di si do shpëtojnë...

 61. Φεστιμ Περο
  Φεστιμ Περο
  8 orë më parë

  E bukur ajo 2 te vegjel kishin mundesi te thojin jo para trampit

 62. lilo v
  lilo v
  8 orë më parë

  Shume e arrire cuna! Bravo👏

 63. Alekos Hysi
  Alekos Hysi
  8 orë më parë

  Jete te gjate te dyjave vogelusheve dhe vogelushit tr voel te rriten ne nene dhe me abain e tyre bravo atij babe me nje qitje zuri 3 vogelusha me jete te gjate pershendetje nga greqia

 64. Annalena Lici
  Annalena Lici
  8 orë më parë

  Po vdis mor psikopat

 65. Annalena Lici
  Annalena Lici
  8 orë më parë

  Idjot humorist 😈😈 Si nxjerin ate litar e nuk mendojn per njerzit e semure me depresjon 😭😭😭

 66. Vali Mali
  Vali Mali
  8 orë më parë

  Sa e dhimshem 😢😢

 67. bello 84 bello 84
  bello 84 bello 84
  9 orë më parë

  😂😂😂

 68. Armyy 06
  Armyy 06
  9 orë më parë

  O tezee 😭😭😭😭😭😭😭

 69. Arben Kulli
  Arben Kulli
  9 orë më parë

  QINJA ROBT LIDHENI PAS MAKINÈS DHE TERHIQENI ZVAAAARRÈ SHKÈRDHATÈN QA MUTIN PRISNI DREJTESI PREJ SHTETIT AAAA....

 70. Seri Stolia
  Seri Stolia
  9 orë më parë

  Po Mir Pse E La Kurva Plak

 71. Gon Dibrani
  Gon Dibrani
  9 orë më parë

  Or kol tani kur te shkojsh mrena bane men mir cfar ka me te gjet

 72. Valentin Ceku
  Valentin Ceku
  9 orë më parë

  Po te vraft zoti qa bahet ne Shqiperi njeri ajo qe jeton atje

 73. Kastriot Balla
  Kastriot Balla
  9 orë më parë

  Mezi keni prit me hum lul basha,po kush do bohet lider nishan gjysma gjeli?

 74. Valentin Ceku
  Valentin Ceku
  9 orë më parë

  Po te qift deqi nanen merru me femijen tan do vare ne mes te Lezhes manjak sbahi mene me ardh jo Amerika po ne Kina ju

 75. Gon Dibrani
  Gon Dibrani
  9 orë më parë

  Gazetari ne studio thot pistole gazetari ne teren thot automatik🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

 76. Kastriot Balla
  Kastriot Balla
  9 orë më parë

  Lat nom me mikrofonat a doni noj qofte me salc kosì

 77. Gon Dibrani
  Gon Dibrani
  9 orë më parë

  Cfar gazetaresh kemi nje her me kallash pastaj me thik tani me pistolet turp per ju gazetar injorant pas pak mos dali qe e ka vra me top

 78. Kastriot Balla
  Kastriot Balla
  9 orë më parë

  Basha kosovaro- tirons= president i shqiptarve