RTV Ora

RTV Ora

Ora-News, Radio Televizioni informativ Shqiptar. 24 ore live, lajme, debate, analiza politike, showbizz dhe shume te tjera. Na ndiqni!

Komente

 1. s r
  s r
  15 orë më parë

  Faji i kujt esht ???duhej ta kishin mbrojtur sepse eshte afer istitucioneve ne te cilat populli duhet te ndjehet i sigurt kur hyn aty.pse nuk i kontrolloni kur kini kto raste???perderisa mizerja ka ushtruar dhune. duhej gjykata te kish mare masa paraprake.....se ndonje dite do futen me tank kto burracaket.

 2. Gati Qameti
  Gati Qameti
  15 orë më parë

  Po minister i mbrojtjes.posi.. Mediu e Sala te jape pergjigje per gerdecin.. ti je chefi ti firmose minister.. ti je shkaktari per vdekjet e tyre e gje te hyn ne sy.. A e dini sa veta kane vdekur ne gerdec? Apo keni harruar numrin? A e dini ju qe vdiqen femije? Apo po pret te japesh pergjigje kur te vdesin femijet e tu? Po ske faj ti me kete shtet te qelbur qe ka shqiperia ,se ti e sala duhej te ishit ne burg.

 3. O. Bani
  O. Bani
  15 orë më parë

  Te lumte goja profesor ! Kjo eshte e verteta qenkemi vertete popull i keq i i pashkolluar dhe langaraq . Vend ku shitet nderi dhe dinjiteti per nje thes miell . Shqiptaret kur ta ndjejne veten te huaj ne shtetin e tyre do thone bobobo cna beri ai Edi Rama dhe sdo jete larg . Ta hane me shendet miellin e helmuar !

 4. Alban
  Alban
  15 orë më parë

  Hera pare qe te shoh , bravo te kofte me knaqe me ato fiale te verteta .

 5. SHQIPERI ETNIKE
  SHQIPERI ETNIKE
  15 orë më parë

  😡🇦🇱😡O SNA BESOHET ME JU O SHTET KURVASH SHTET I KORROPTUM GJITH PARTIT SI PS PD LSI GJITH HAJDUTA KRIMINELA DHE TRADHTARËT E KOMBIT SHQIPTAR JAN POPULLI SHQIPTAR NUK KA MA BESIM ME JU TURP😡🇦🇱😡

 6. Andreas Braholli
  Andreas Braholli
  16 orë më parë

  800 mijë shqiptar janë vetëm ne greqi o zotni po ne itali gjermani e me radhe xaxaxa te gjithë te rinjtë dhe te rejat kanë ik dhe vazhdojne te ikin nga Shqipëria se aty ka vetëm kriminela politikan kriminela bidesmene kriminela doktore kriminela prokurore ska ngel një shqiptar I drejte ne Shqipëri....

 7. Pavlin Docaj
  Pavlin Docaj
  16 orë më parë

  Bravo Romina ❣

 8. Marta Meta
  Marta Meta
  16 orë më parë

  Nje e bardh me ze te zi 👏👏👏

 9. ss ss
  ss ss
  16 orë më parë

  XHENSILA MIRE JA BERE KETIJ BYTHQIRIT

 10. Sonila Doqi
  Sonila Doqi
  16 orë më parë

  Klodi 👏👏👏❤️

 11. Një Copëz Jetë
  Një Copëz Jetë
  16 orë më parë

  Edhe cfr se eshte rritur ne Holande ajo ??🙄

  1. eaStudio HD
   eaStudio HD
   16 orë më parë

   Esht arritje e madhe

  2. Motivation CODE
   Motivation CODE
   16 orë më parë

   U bone xheloze?

 12. blerim muka
  blerim muka
  16 orë më parë

  Linja nga Afganistani te Elbasani. Edhe 4 vjet e ndame mendjen Regjim Diktatorial dhe skllaverim.

 13. Vasilika Yzeiraj
  Vasilika Yzeiraj
  17 orë më parë

  p po

 14. fatos Skenderi
  fatos Skenderi
  17 orë më parë

  Se dash harrova. kete gazetaren e kam pik te dobet ja hanksha zemren

 15. Ekrem Hoxha
  Ekrem Hoxha
  17 orë më parë

  Analiza me e sakte qe kam degjuar per politiken shqiptare!

 16. fatos Skenderi
  fatos Skenderi
  17 orë më parë

  O tu t'njesha te miren o njeri I mençur se ke then fjalet qe po grryejn gjithmon zemren zoti te bekofte

 17. Saimir Gjoni
  Saimir Gjoni
  17 orë më parë

  Fajet e gjykates jane nuk kane siguri as per jeten gjanat Me elementare

 18. Adisa Kola
  Adisa Kola
  18 orë më parë

  E tmershme. Ca te drejte ke ti marresh jeten tjetrit???

 19. ali daci
  ali daci
  18 orë më parë

  Edhe pse nuk me vjen mirë për ato që thua.Por me keqardhje i pranoj ato që thua😔

 20. George Milano
  George Milano
  18 orë më parë

  I ke then te gjitha o zoteri i nderuar ai popull e meriton skllaverin e blen me lek madje 200 lek me qen skllav

 21. George Milano
  George Milano
  18 orë më parë

  Te lumte goja te dalesh sa me shpesh tja thuash me artopoland injorances

 22. George Milano
  George Milano
  18 orë më parë

  Zoti profesor i nderuar po pse nuk beheni ju bashk gjith intelektualet te formoni nje parti per kombin dhe po ja dhan voten prap krimit zoti i meshirofte shqiptaret

 23. tani laci
  tani laci
  18 orë më parë

  Slloven nuk i duhen Shqiperi se jane Rus Seb etjer

 24. Nazmi Beno
  Nazmi Beno
  18 orë më parë

  Ku I gjejne keta gazetare analfabete mor zot I madh. ...

 25. Ben Web
  Ben Web
  18 orë më parë

  Ky spiuni shok i Sales... qe kur e pyeta se cfare kupton me "Demokraci" dhe "Grusht Shteti"... U VET-BLLOKUA! Ky eshte shembulli i spiunave qe investohen si Pseudo-Intelektuale!

 26. Adolph Bismark
  Adolph Bismark
  18 orë më parë

  Nuk ke klane grekofile Ortodokse ne Shqiperi o Shinasi, mos ja fut me top. Greqia ka 0 ndikim ne Shqiperi dhe shumica politikaneve nuk jane as me baze ortodokse fare. Ketu ne fund ja fute kot. Bashkimi Etnik nuk i intereson Amerikes dhe cifuterinse nderkombetare ne rradh te pare o Shinasi, thuaje te vertete .

 27. Toto Rina
  Toto Rina
  18 orë më parë

  Siguria e komunisteve kjo esht . Ku jan populli Shqiptar e grat e Shqipris duhet te ngrihen protest

 28. Adolph Bismark
  Adolph Bismark
  18 orë më parë

  O Shinasi po thuaje troc o burr, sindikata nderkombetare e krimit eshte America qe i ka vene ne krye keta politikane dhe cifuteria nderkombetare qe drejton Ameriken dhe Perendimin. Amerika dhe cifuteria nderkombetare po i con Shqiptaret drejt shfarrosjes. Nga ana tjeter ata te huajt per te ciltet flet ti jane zara te klikave nderkombetare gjithashtu. Perendimi eshte shume me shume here llum se Shqiperia o Shinasi, sepse vet politikanet perendimore jane kunder popujve te tyre dhe nuk ka sesi te jene pro Shqiptareve

 29. Anna La
  Anna La
  19 orë më parë

  Ke shume te drejte ,mjere Shqiperia dhe shqiptaret ,te lumte goja.

 30. Adolph Bismark
  Adolph Bismark
  19 orë më parë

  O Shinasi po thuaje troc o burr, sindikata nderkombetare e krimit eshte America qe i ka vene ne krye keta politikane dhe cifuteria nderkombetare qe drejton Ameriken dhe Perendimin. Amerika dhe cifuteria nderkombetare po i con Shqiptaret drejt shfarrosjes

 31. Rozeta Tashi
  Rozeta Tashi
  19 orë më parë

  Amantja dhe Arla ,per ta ditur, jane edhe motra... Une: nuk duket ne fakt

 32. Bos MILER
  Bos MILER
  19 orë më parë

  SA TE TRASH JAN NJEREZIT KUSH DO TE ISHTE NE QEVERI DHE PS. FAJ KRYHESOR JAN PRINDERIT SI MARIN FEMIT NE PUN. PUN ME ZERAR. DHE ROJA PSE I PRANONTE AI E KA FANJ KRYHESOR. RROOJJAA O MILET NENAT KU I CONTE MUSHKA BABALLARET QE GARIN VESH NGA FISHEK KAQ GOMER ISHIN. MJER FEMIT E SHKRET QE E PAGUNJ

 33. hatixhe pellumbi
  hatixhe pellumbi
  19 orë më parë

  O avukat por ai i iElbasanit eshte denancuare dy dite para votimit ca avukati apo te

 34. Moisi Guri
  Moisi Guri
  19 orë më parë

  Këto punë avokatët i bëjnë nxjerin ndonjë lekë,familjet shqiptare janë kthyer në bisnese për institucionet e emancipuara ,ku kanë liri dhe demokraci,pa fe vriteni.

 35. Roberto García lopez
  Roberto García lopez
  19 orë më parë

  Ca varikarin rregullore be gjykat,ata gjykatesit mund ti vrasesh per qef aty siguria 00000000

 36. Johnnie Walker
  Johnnie Walker
  19 orë më parë

  Nuk fitoi Kominterni, por universalizmi ortodoks kundër islamizmit Meta-Basha.

 37. Gëzim Bektashi
  Gëzim Bektashi
  19 orë më parë

  Pse me depolitizim të administrimit të votës arrihet depolitizimi.E kush do ta administrojë gjithe drejtësia e Ramës që janë më të politizuar!!!

 38. Tzimis Tzimaras
  Tzimis Tzimaras
  19 orë më parë

  Te falenderojme zoti profesor, njerzit e ndershem te hapin mendjen e vogel qe te kuptojne cfare duhet ye medoj nga politikanet mashtrues

 39. Bris Cere
  Bris Cere
  20 orë më parë

  Jo gishtat por kartat e identitetit qe ua mernin te gjithe puntoreve neper fabrika dhe Kane auto votuar

 40. Mirela Lela
  Mirela Lela
  20 orë më parë

  Ky Spak kush eshte? Mesa kam pare ne emisjone pse nuk i areston te gjithe ata legena te qeveris qe jane krimbur ne leke dhe kane pasuri te pa shtershme ? Ku i gjeten gjithe ato leke ? Me pune krahu jemi ne po miljona nuk kemi,kurse ata ulur ne karrige gjithe diten behen miljonera hej zot jete e poshter 🤔🤔

 41. Afrim Kume
  Afrim Kume
  20 orë më parë

  Ska gje se vjen taulant balla e ngjall

 42. iside musaraj
  iside musaraj
  20 orë më parë

  Ska më burrni ska më ndërgjegjësi ska më përgjegjësi ska më respekt ska më mosh tru e jo më dashuri e llogjik e shpirt e tjetër. U ngope mo që vrare personin që deri dje deshe dhe e martove që krijove familje e që solle në jet fëmij eee je i qet i gëzuar tani si do të jetoj dhe si do bësh të jetojn fëmijët e tu tani eee⁉️⁉️⁉️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

 43. Elton Cakrri
  Elton Cakrri
  20 orë më parë

  Qar fjalesh, te lumt goja ke fol fiks Respekte👏👏

 44. mimo mimo32
  mimo mimo32
  20 orë më parë

  hajde se na rrun zoti ☝🏼

 45. Mustafa Leka
  Mustafa Leka
  21 orë më parë

  Komisioni i dhjer hetimor.

  1. Bos MILER
   Bos MILER
   19 orë më parë

   AS NJE QEVERI SKA FAJ. PO FANJ E KAN NONAT QE MARI FEMIT FEMIT E PUN. AJO PUN ISHTE PER BURA GRAT QE SJA KISHIN IDEN VAJTE TE MJELIN LOPET

 46. Sokol doraci
  Sokol doraci
  21 orë më parë

  Hahaha aspaku i rames po punon

 47. Ruejda Raza
  Ruejda Raza
  21 orë më parë

  Po ato vjedhjet e qeverise per 8 vjet a do te shikoje SPAK-U, se jane shume te zellshem per te zbatuar urdhrat . Mjere kjo shoqeri qe ka ne krye njerez te padenje , por vec sherbetore te padroneve gjakpires.

 48. niko stratios
  niko stratios
  21 orë më parë

  Bravo profesor 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻

 49. Tina Bonheur
  Tina Bonheur
  21 orë më parë

  Populli duhet te dali ne proteste te kerkojne te drejtat e tyre.

 50. Avdulari ilir
  Avdulari ilir
  21 orë më parë

  Respekt per profesorin

 51. Alex Zielkowski
  Alex Zielkowski
  21 orë më parë

  Roza tè tè qi pak.

 52. Vana Bej
  Vana Bej
  21 orë më parë

  Nje e vertete e hidhur , popull qe eshte mesuar Te jetoje ne diktature , me hapur nuk mund Te thuhet 😭

 53. Marklelaj555 Mark1
  Marklelaj555 Mark1
  21 orë më parë

  👏👏👏👏😢

 54. Kosta Enriko Anastasi
  Kosta Enriko Anastasi
  21 orë më parë

  Ekzakt

 55. Evanthi Bektashi
  Evanthi Bektashi
  21 orë më parë

  Zoti Prof.Shume te zymte e paraqite situaten.Te verteta jane ato qe thua por me nje gje qe ve ne nje nivel opoziten me qeverine!!Nuk mund te jete ashtu sepse nuk i vjedh Rama votat, ndryshe do fitonte Pd.Shume me urrejtje. Keshtu i heq shpresen shqiptareve.Atehere nese je i bindur per ato qe thua hajde e ver kanditaturen per kryeminister!!!Nuk e kuptoj ca ke prit deri tani!!!

 56. WATERFALLZ TV
  WATERFALLZ TV
  22 orë më parë

  Po si ka mundsi qe zaptuan tokat kur ERDHEN ne 91 ne kamez? Ato tokat Jan Te shtetit a keni paguar lek per ato tokat qe keni zene?

 57. Arben Prifti
  Arben Prifti
  22 orë më parë

  Ke te drejte profesor

 58. Arben Dervishi
  Arben Dervishi
  22 orë më parë

  Hallall ky eshte shteti I Ram drogaxhiut

 59. Kastriot Bislimi
  Kastriot Bislimi
  22 orë më parë

  O tullum ta qifsha kryt e nanes si qyla more pishpirik ty tka met mw fol per islam ftyr negativin e nanes

 60. Andon Markaj
  Andon Markaj
  22 orë më parë

  Ti din me bo veç llaka llaka . Se për punë sje gjo . E nëse ti ke ça me dhon ec e jep . Mos na bo llaka llaka robqim

 61. Andon Markaj
  Andon Markaj
  22 orë më parë

  Ik o rrot kari

 62. Lupo 89
  Lupo 89
  22 orë më parë

  Te dhjefsha Amerikanet, kush njeh keto zgjedhje turpi nuk eshte mik i Shqiperise. Te mos na vine ketu e te na bejne propagande, jo demokracia, jo liria.

 63. Sokol Ivanache
  Sokol Ivanache
  22 orë më parë

  Nji bravo e madhe po kujt i thua?

 64. PELLAZG ILIR
  PELLAZG ILIR
  22 orë më parë

  Roza te ha ajo qe ke posht me duket degjoje tjetrin kur flet mos fol si e ema e zeqos.

 65. Sokrat Kokthi
  Sokrat Kokthi
  23 orë më parë

  Edhe une votova per Biden (KOSOVEN)

 66. Arash S.
  Arash S.
  23 orë më parë

  Pres i Shqiperisè ishte i vetmi qè frymezoje shqiptaret duke shpjeguar gjendjen e vertet qè ndodhej populli para zgjedhjeve i vetmi qè meritonte rrogen nga populli. Prandaj kushdo don tè sulmoj ate solmon popullin dhe eshte antishqiptare

 67. Vilson Kondakciu
  Vilson Kondakciu
  Ditë më parë

  Merru dhe 30vjet të tjera me politike por nuk ndryshon gjë.ju jeni të pa vlerë si parti.të fala soniles.

 68. Luan Kodra
  Luan Kodra
  Ditë më parë

  Bravo zoteri.

 69. Castriot1
  Castriot1
  Ditë më parë

  Shporrja e Edvin Drogaxhiut dhe Rilindjes Krimit me Baze ne Surrel do te jepte Gezimin si Renia e Bustit te Diktatorit Hoxha. Shurren do ti bejne shqiptaret mbi varr po nuk ja hapen qente varrin Felliqesires Rrugacit Drogaxhi. Poshte Rilindja e Krimit. "Bravo"Fitoi Shteti&Pushteti&Buxheti&Krimi i Organizuar i Rregjimit Surrelit.

 70. Arash S.
  Arash S.
  Ditë më parë

  Prof ke tè drejte por nuk ke tè drejte tè deshperohesh bashkohu me ata elemente tè tjere patriote si K, Omani e tjere dhe zgjoni popullin

 71. Titanic Titan
  Titanic Titan
  Ditë më parë

  Shume i sakte zotnia...Shume e sakte qe Shqiptaret jane e kaqja me e madhe e vetes se tyre ..me ne krye mbare parlamentin e ndyre...popull budall