Top News - Bashkimi mes Kosovës e Shqipërisë! Del dokumenti, e publikojnë mediat sllovene

389 Shikime 40 mijë
Argëtim

Media sllovene ka publikuar një “dokument diplomatik jozyrtar” që flet për ndryshim të kufijve në Ballkan. Aty flitet për shpërbërjen e Bosnjës e Hercegovinës, për aneksimin e Republikës Serbe nga Serbia dhe për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë.
Në pjesën e “dokumentit” që flet për bashkimin e Kosovës me Shqipërinë thuhet se 95 për qind e qytetarëve të Kosovës dëshirojnë të bashkohen me Shqipërinë dhe se vullnet i ngjashëm ekziston edhe në Shqipëri. Aty thuhet se zonat e Kosovës ku serbët përbëjnë shumicën do të kenë një status special, të ngjashëm me statusin e Tirolit Jugor. Sidoqoftë, në qarqet diplomatike në Bruksel këtij “dokumenti” i referohen si “dokument slloven”, pasi dërgimi i tij në adresa të ndryshme është bërë nga kabineti i kryeministrit Jansha.
Gazeta "Shqip" ka publikuar një pjesë nga artikulli i medias sllovene, e cila tregon skenarët e ndryshimit të kufijve në Ballkan dhe rreziqet. Që nga e hëna, ka pasur spekulime në Slloveni, Kroaci dhe Bosnjë dhe Hercegovinë nëse Kryeministri Janez Jansa dërgoi vërtet një dokument diplomatik jo zyrtar Non-Paper (“jo-letër”) në Bruksel, i cili flet për një vizatim të ri të kufijve në zonën e ish-Jugosllavisë.
Askush nuk e ka konfirmuar zyrtarisht se Presidenti i Këshillit Evropian mori një dokument me një përmbajtje të tillë nga Sllovenia. Por një dokument jozyrtar diplomatik që parashikon shpërbërjen e Bosnje dhe Herzegovinës, aneksimin e Republika Srpska në Serbi dhe bashkimin e Kosovës me Shqipërinë ekziston në të vërtetë. Sipas disa informacioneve, një pjesë e përmbajtjes së saj ishte shkruar në Budapest. Sidoqoftë, ai përmendet në qarqet diplomatike të Brukselit si një dokument "slloven", pasi kabineti i Janša thuhet të ketë marrë pjesë në dërgimin e tij në adresa të ndryshme. Meqenëse është një dokument diplomatik jozyrtar që synon të komunikojë pozicione dhe iniciativa të ndryshme pa karakter zyrtar, ai nuk ka as kokë dhe as nënshkrim. Ai erdhi te Michel pas marrjes zyrtare të detyrës diplomatike, kështu që ekzistenca e tij mund të mohohet publikisht në çdo kohë.
Prandaj nuk është pozicioni zyrtar i Sllovenisë, por vetëm një nga propozimet joformale për një zgjidhje të mundshme të çështjeve që kanë të bëjnë me vendet e ish-Jugosllavisë. Por përmbajtja e dokumentit është në kundërshtim të plotë me të gjitha dokumentet e vlefshme mbi të cilat mbështetet politika e jashtme e vendit tonë. Për më tepër, dokumenti është bërë me porosi për qarqet nacionaliste serbe dhe kroate, të cilat kanë punuar për të copëtuar Bosnje dhe Herzegovinën për tre dekada.
Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar.
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/
Subscribe to "Top Channel" on ALget Channel for NEWS and TV
Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH
#Kosova#TopChannel

Komente

 1. Osumi Osumi
  Osumi Osumi
  13 ditë më parë

  Duhet qe Evropa plake padrejtesite qe i ka bere popullit Shqipetar ne Londer 1914 ti vere ne vend .!?Athere vete haka tei zoti.!? E pershendesim.!?

 2. Taulant Bora
  Taulant Bora
  16 ditë më parë

  pse duhet ti japim toke serbis kur keto jane toka shqiptare evropa kur e di shume mire se kush jane trohet shqiptare atere pse nuke ja kthen shqiperis kur serbia ka mar dhe 2 kosova kesai thone qe te behet serbi e madhe mos lini asnje pellembe toke

  1. Samed Kraja
   Samed Kraja
   15 ditë më parë

   Ngadal bëhen gjërat e mira jo shpejt të bashkohet njëher Kosovo dhe Maqedonia me në pastaj forcona me armë dhe me ekonomi dhe avash edhe tokat të tjera por rëndësi ka më heq sa më parë kto flliqesirat që me ec shqiperia

 3. Gjergj Bushi
  Gjergj Bushi
  17 ditë më parë

  Po qa ndrishm kosova me shqiperin jan te bashkum skem nevoj per mbeshtetje sepse ni gjak jemi po politikanet na kan lene mrapa por duhet maqedonia qameria kosova mali zi kjo esh shqiperia madhe qe thoni jo vetem kosoven se kosoven e bashkojm pa me na then ju se esht e jona por politikant i kemi legena

  1. Samed Kraja
   Samed Kraja
   15 ditë më parë

   Kur të bashkohemi t'e plasin ato pastaj duke thënë Kosova asht Shqipëri sepse do e njohin shumë shtete

  2. Samed Kraja
   Samed Kraja
   15 ditë më parë

   Po duhet një bashkim që t'a mbyllin serb gojën se kështu a e shikon qa thojn Kosova asht serbi

 4. g douka
  g douka
  17 ditë më parë

  Ta shfarrosin Bosnjen nji ore me pare..islamistet dhe radikalet myslimane nuk kane vend ne boten e civilizuar..dhe se shpejti edhe turqit e shqiperise te sgjedhin o te ikin ne turqi o te shfarrosen totalisht ..vetem keta fundurina osmanesh Jane arsya e te gjirhe fatekeqesive qe ka perjetuar populli shqiptare

 5. Drini Kelmendi
  Drini Kelmendi
  18 ditë më parë

  Se kuptoj pse duhet me marr leje nga serbia per bashkim kombetar serbet skan len gje pa bo ne kosov krime dhunime masakra serbia duhet te jap pergjetsi per krimet qe ka bo

 6. Carlo Renzi
  Carlo Renzi
  18 ditë më parë

  Kosovarët kan dëshire për bashkim por Shqipërija nuk ka dëshire për bashkim përse është shtet mike me Serbien, Greqien, Turkien, Kinen, e Rusien shtete anëmike të Kosova

 7. Salihgashi Gashi
  Salihgashi Gashi
  18 ditë më parë

  Bashkim Te jet vetem 🇦🇱 Te lutem

 8. Faton Gavazi
  Faton Gavazi
  19 ditë më parë

  Jo Kosova nuk ban mja dhon Veriun Serbies! Qaty gabojm shum nese e pranojm! Duhet mja blej at vet edhe net shporren Serbt prej atyit se Kosova esht e jona nuk bohet tregti me pjes e tona si gith jan kon Toka Shqiptare, ne duhet me qit Serbien ngjygj edhe mja morr veq edhe qato pjes te tona qe ika, na nuk kem me dhon asgja, na nuk ban me pranu! Edhe tani bashkohem me Shqiprin! Ishallah Amerika nuk ja ep Veriun Serbve se ato veten!

  1. Samed Kraja
   Samed Kraja
   15 ditë më parë

   Me avash bëhen punët e mira rëndësi ka të bashkohet me në Kosova dhe macedonia si fillim forcona me armatime dhe me ekonomi dhe kur të jemi gati edhe me luft e marrim por si fillim kur të bëhen Pjesë e jona duhet të forcohemi me armatim dhe me ekonomi

 9. Bashkim Karamuca
  Bashkim Karamuca
  19 ditë më parë

  Franca anglia duhet ti kerkojn falje shqipris per ndarjen qe iben same shpejt bashkimi i trojeve nga cameria e deri preshev rrofshin shqiptaret ne te gjitha trojet e tyre

 10. Gjeto Ivanaj
  Gjeto Ivanaj
  19 ditë më parë

  Nuk do e pranojm, se ka me shume toka shqiptare ne Serbi perveq kosoves lindore.

 11. Abaz Kastrati
  Abaz Kastrati
  19 ditë më parë

  heeeeeeeeeeeej kujan parlamentet shqiptare qe sreagojn kujan trojet shqiptare

 12. Filan Fisteki
  Filan Fisteki
  19 ditë më parë

  Nuk ka paqe ne ballkan pa bashkimin e Shqiperis!

 13. Alban Strakosha
  Alban Strakosha
  19 ditë më parë

  Presheva Bujanovçi Medvegja i kalojn Dardanisë, Dardania dhe maqedonia i kalojn SHQIPËRISË dhe bashkohemi. Por kto thon na jepni Trepçën 😡😡😡

 14. Sherbet Biba
  Sherbet Biba
  20 ditë më parë

  Popse thone keto se ashim thaçi dhe rama duan tandajne kosoven ketu doebashkoken.

  1. Alban Strakosha
   Alban Strakosha
   19 ditë më parë

   Serbia thot bjerni Trepçën, kjo është puna ndarjes! 😡

 15. Armend Kosova
  Armend Kosova
  20 ditë më parë

  Pa luft nuk eshte e mundshme. Kush e perballon nje lufte me Serbet ? Veq nese amerika na armatos. 🇽🇰

  1. Mynyr Nunaj
   Mynyr Nunaj
   19 ditë më parë

   Armend Kosova: Ti je i armatosur nuk e ke marre vesh stervitjen ushtarake qe do beje nato ne shqiperi.Ai ka per qellim 2 gjera armatosia e shqiptareve sepse armet do te mbeten ne shqiperi dhe 2 nato eshte duke u thene fqinjeve se jemi ne kraun e shqiptareve,mos harro shprehjen e madhe se nje popull mund ta ndash perkohesisht por jo per gjithmone

 16. GF&Geti Bau Basel Gmbh
  GF&Geti Bau Basel Gmbh
  20 ditë më parë

  Shtetet e bashkuara te shqipëris 🇦🇱👐🇦🇱

  1. AUTOCHTHONOUS UNITED ALBANIA
   AUTOCHTHONOUS UNITED ALBANIA
   19 ditë më parë

   👏❤

 17. elez elezi
  elez elezi
  20 ditë më parë

  Ishalla bet bashkimi shqiptarve sic na ka hie

 18. Sara Kess
  Sara Kess
  20 ditë më parë

  Flm per tradhtine e shqiptarve ne maqedoni dhe chameri qe kan luftu dhe kan vdek per kosoven dhe per shqiperi.

  1. Sara Kess
   Sara Kess
   20 ditë më parë

   @Kevin D skupon ti asgje

  2. Kevin D
   Kevin D
   20 ditë më parë

   Ska faj Çameria

 19. Big boy production 1
  Big boy production 1
  20 ditë më parë

  Dardani 🇦🇱📍

 20. Tatjanka Cuko
  Tatjanka Cuko
  20 ditë më parë

  Kosova duhet te bashkohet me Shqiperine dhe serbet qe jane ne Kosove te thyejne qafen ne serbi se kane kryer krime monstruoze duke vrare bebet me cekic dhe komshinjte qe ne kohe paqe kalonin fallco mire u kane shqyer kokat e prinderve kosovare me sopate sepse serbet e kosove ishin armatosur nga serbia. Po te vijne ne Shqiperi ata qe kane bere serbet me popullin fisnik te kosoves do behen dhe me ta.

 21. Amg Situation
  Amg Situation
  20 ditë më parë

  O analfabet apo jeni shqip folsa krejt qe tu qka keni komentu more nuk te vyn bashkimi kombetar pa trepcen pa minjerat e kosoves o budall popull se per qet pasuri kemi humb 3000 mij kosovar.

 22. Amg Situation
  Amg Situation
  20 ditë më parë

  Qka leshin pom vyn bashkim kombetar kurse zemra kosoves trepqa mi met serbis ej a jeni psikopat ju a qka jeni po do ishim bashku me shqiperin nese kospva nuk hup teritor as 0001%te teritorit te kosoves.

 23. Nermin Murati
  Nermin Murati
  20 ditë më parë

  Shqiperi etnike, Ashtu si ka qene 123 vjet me pare.

  1. Alban Strakosha
   Alban Strakosha
   19 ditë më parë

   Po Çamëria dhe malin i zi ?!

 24. E Gashi
  E Gashi
  21 ditë më parë

  Mos flisni me te madhe populli Shqiptar po flen .

 25. H H
  H H
  21 ditë më parë

  Po ketu eshte plani

 26. Mendim Kryeziu
  Mendim Kryeziu
  21 ditë më parë

  Po 🇦🇱

 27. Otr Ooo
  Otr Ooo
  21 ditë më parë

  Ishalla Bashkohemi me Vllezerit nga Kosova

 28. Dardanian Mapper
  Dardanian Mapper
  21 ditë më parë

  1:24 republikes sperska XD

  1. Dardanian Mapper
   Dardanian Mapper
   20 ditë më parë

   @Lek Dukagjini po.

  2. Lek Dukagjini
   Lek Dukagjini
   20 ditë më parë

   @Dardanian Mapper pajtohem amu ndoshta te kujtohet vjet kan ber nje Analiz.ne maqedoni,kend e doni ma shum Ramushin apo erdoganin! 80%erdoganin 20%ramushin.kjo tregon shperlarje trurit.

  3. Dardanian Mapper
   Dardanian Mapper
   20 ditë më parë

   @Lek Dukagjini po ate mendova, perendimi shqiperise lindja bullgarise. Nuk ma gje qe jan pro turk dhe arab, Shqiperia eshte multikulturale dhe nuk ka rendesi qfar feje i perket. Te gjithe jane te mirepritur.

  4. Lek Dukagjini
   Lek Dukagjini
   20 ditë më parë

   @Dardanian Mapper nje pjes.shqiperis nje pjes bulgaris.probleni tek shqiptaret e maqedonis eshe feja jan.shum pro turk dhe arab

  5. Dardanian Mapper
   Dardanian Mapper
   20 ditë më parë

   @Lek Dukagjini Maqedonia besoj se do ti bashkohet Bullgarise

 29. Paolo Zeqollari
  Paolo Zeqollari
  21 ditë më parë

  Forza shqipe🇦🇱🇽🇰

 30. Aleksander Suçi
  Aleksander Suçi
  21 ditë më parë

  Kështu ka me ndodhur

 31. xhersi xhija
  xhersi xhija
  21 ditë më parë

  InshAllah bashkohen trrojet tona 🤲

 32. Krenar Troka
  Krenar Troka
  21 ditë më parë

  Shqiperi e madhe 🙏🙏

  1. Tatjanka Cuko
   Tatjanka Cuko
   20 ditë më parë

   Shqiperi etnike sic kemi qene. Jo Shqiperi e madhe.

 33. AKIL LYRICS
  AKIL LYRICS
  21 ditë më parë

  Neve nuk munden mena marr mitròvicen serbia ne jemi shtet dhe kjo bashkimi shqiperi kosov nuk behet kurr

 34. Goldeneye 007
  Goldeneye 007
  21 ditë më parë

  bashkimi sa me shpejt ✊🏻🇦🇱🇦🇱

 35. N Veseli
  N Veseli
  21 ditë më parë

  O ne.duhet te jemi te vetdishem qe.ata qe.sot propagandojn Bashkimin.Kombtar jan kunder intersav tona Kombtare Pse.e them.kete dhe eshte shume e.vertet kur dihet qe ne.Shqipri ne.pushtet jan antikombtaret qe Shtetin e.kan.ber kukull e nuk ka.funksojn.Shteti Ne Dardani (K)kemi nji Qeveri.te sapo formuar e cila nga 0-ja do ja filloj me ndertimin e nji Shteti Juridik E.sot te kerkohet nji B.K .dergon.uji vetem ne.mullirin e.armiqve tan shekullor ....!

  1. N Veseli
   N Veseli
   20 ditë më parë

   @Meti Game O une e di mire shume.Historin ,po tie siq po duket nuk i kupton mire gjerat ,analizoje ate mire qe une e kam.shkrujt me lart qe nuk mundesh une nuk muj me ju mbajt juve disave referat ........ qe.ti kuptoni ......!

  2. Illyrian Albanesi
   Illyrian Albanesi
   20 ditë më parë

   @Meti Game fjal me vend vella ke shkru🇦🇱respekt....ateher forcohemi ne shqiptaret bashk edhe ekonomikisht edhe ushtarakisht....dhe nuk ka ne bot 1 komb ne 5 dhtete te coptuar.....rroft bashkimi i trojeve shqiptare dhe rroft shqipria natyrale🇦🇱

  3. Meti Game
   Meti Game
   20 ditë më parë

   O patriot nqs din pak histori duhet ta dish qe armiku I kombit shqiptar asht vet shqiptari normal qe ka antikombtare ne shqipri edhe kosove edhe mal te zi edhe chameri edhe maqedoni, por bashkimi ban fuqi per popullin kena ma shume force me kerku te drejtat tona, imagjino nqs krejt kosova edhe shqipnia qohen protestojne bashke per nje qeshjte.?

  4. N Veseli
   N Veseli
   21 ditë më parë

   @Illyrian Albanesi Po jo krejt kot po aty afer dikund. Bshkimi Kombtar ndodhe ateher dhe vetem ateher kur te dyja shtetet tona te ndertohen ne nji frym te shendosh Ekonomike e Juridike . E ne kete rruge jemi shume largeeeee.......! Deshira eshte diqka tjeter .....!

  5. Illyrian Albanesi
   Illyrian Albanesi
   21 ditë më parë

   @N Veseli po ti me tha qe un ja futi kot nga italia ....un thash qe jo kuk po ja futi kot por kjo esht e vertet xhdo shqiptar e do kete bashkim pa mar parasysh se nga esht

 36. Alket Bejaj
  Alket Bejaj
  21 ditë më parë

  Pèr cfarè arsyeje do bashkohet kosova me shqipèrin?? apo e vendos rama, nèse sdo populli atèher ska pèr tè ndodhur.

  1. Eno Jack
   Eno Jack
   19 ditë më parë

   @Alban Strakosha ok e bossi sorry per bezdisjen.

  2. Alban Strakosha
   Alban Strakosha
   19 ditë më parë

   Mos hapni debat feje ktu, fen shkoni praktikoheni në xhami ose kishë. Ktu s'ka vend feja ok?.

  3. BA Mörder
   BA Mörder
   20 ditë më parë

   @ROMAN 3 Edhe kush e shan jugun pikerisht kosovaret serb qe i kemi mbajt me ushqim dhe strehim ne 97.

  4. Eno Jack
   Eno Jack
   20 ditë më parë

   @ROMAN 3 Jam Shqipetar dhe me fen time dhe Arabet e Turqit se nuk i pelqen ti esht tjeter gje un nuk thash jam Arab apo Turk. A nese ti je i krishter ok vazhdo me fen tend byrazer po ashu i bie te them un Greku e serbi kan po te njejten fe po ti pse u beson fes se tyre ? Pse me qenka me i ven duart ne kok per ca se pak halle ka Shqipria kjo tpaska prish pune ty pse i themi Allah e jo zot po rri e Byrazer se kto jan gjera koti po cme Intereson mua gjermani e Francezi ca i thon zotit ata vend qe zbesojn ne azgje ti thua Gjermani. Kshu thoshte nje shoku im por se pranonte fen e tij dhe emri i babait e kishte Aziz e te gjyshes zenepe e thoshte sjam. po rri se jan gjera koti me kto qe po kapesh se sa Shqiptar jam un ne Zemer ate se di ti se per Kombin jo jeten po dhe shpirtin e jap e per Vllezeri e nuk jemi percar as na Serbi as na Turku as na Greku e na gjithkush po ne po percahemi na njeri tjetri tani na kto mendimet tuja pa kuptimta jo sje Shqiptar po the ashu po thuaj kshu se kshu dua un po thua

  5. Servis Cel
   Servis Cel
   20 ditë më parë

   Do bashkohen shum shpejt pellazget

 37. eticet Zyplie
  eticet Zyplie
  21 ditë më parë

  Yes: most : ❤Kosovo &Shqiperi=1🕊=FALCON✌

  1. eticet Zyplie
   eticet Zyplie
   21 ditë më parë

   Jam nje Shqipetare: qe kam ik : qysh : 1991: dhe :::::shkoj : Shum : youTybe: : : : Si Rumani : a::::::: Shkruan: : Qe Serbia&Runania: Jan : motel : E vella: inshallah : per plasin: koken : tek muri : ne pray : do bashkohemi =1=kosova dhe Shqiperia🌼🌷⚘🍇🍈🍉🍊🍍🍋🍏🍐🍑✌❤🕊✔✔✔✔✔✔🌏🌎🌐🗺👑Allahu Ekber : Gezuar Ramazanin : populli : I kosoves dhe Shipetaret

 38. Iljaz Feradi
  Iljaz Feradi
  21 ditë më parë

  Po Presheva Medvegja Bujanovci Ulqini Tivari gjysma e malit të zi pse nuk janë në këtë Hartë ata përsëri neve na bëjnë Dredhi, Nëse fillon kjo Procedurë Ose marrim të gjitha ose jo.

  1. Wakanda Foreva
   Wakanda Foreva
   16 ditë më parë

   @Resul99dibrani Dibra jo jo jo. Sduhet me u dhon mitrovica tek serbet. Mitrovica ka minieren e Trepçes qe esht nga me te mdhajat ne bote per plumb dhe zink. Ka qene nje nga deget kryesore te ekonomise jugosllave.

  2. Resul99dibrani Dibra
   Resul99dibrani Dibra
   16 ditë më parë

   Ma mir pak se sa hiq me kalimin e kohes mujna me dhan mitrovicen e veriut e me marr Presheven Medvegjen dhe Bujanovcin

  3. Wakanda Foreva
   Wakanda Foreva
   19 ditë më parë

   ketu po flasin sipas etnicitetin ne zone. Fatkeqesisht, shqiptaret ne mal te zi ishin deportuar ne 1877-1878 Vetem disa ne plav dhe ulqin kane ngelur.

 39. laura gj.
  laura gj.
  21 ditë më parë

  A do bashkohemi me kosoven?

  1. AUTOCHTHONOUS UNITED ALBANIA
   AUTOCHTHONOUS UNITED ALBANIA
   19 ditë më parë

   qfs bashkohet me duket mitrovica i jepet serbis dhe shqiptaret e mitrovices do kalojn ne dardani per njojen e dardanis si shtet dhe keshtu mund te bashkohemi pa luft

  2. Dardanian Mapper
   Dardanian Mapper
   20 ditë më parë

   Ishalla

 40. Stilian Bello
  Stilian Bello
  21 ditë më parë

  Sa më shpejtë të bashkuar nuk po duroj dot më

  1. Baby Lon
   Baby Lon
   21 ditë më parë

   Ja prit dhe pak se vajt von tani po shkon ora 12

  2. Illyrian Albanesi
   Illyrian Albanesi
   21 ditë më parë

   As un vella dhasht zoti sa me shpejt te ndodh dhe maqedonia ka shum shqiptar kosova mal te zi presheva vetem te bashkuar jemi me te fort🇦🇱

 41. brildo lami
  brildo lami
  21 ditë më parë

  Me mir mos te ndodhi kjo sepse ky rajon eshte si bombe me sahat imagjino zihemi per nje ndeshje futbolli jemi racista ndaj njeri tjetrit ,bejm edhe ndryshim kufish dhe lufta e 3 boterore pastaj

 42. ismet beqiri
  ismet beqiri
  21 ditë më parë

  Gjithmon kufiri eshte ne mes. Po camerina a. nuk eshte pjese è Shqiperi?! Se ne themi qe dhe Greqia me Serbin bejne pjes ne Ilir. Me kete dua te then se nga Greqia ashqileria derim ne Serbi duhet te jemi bashk. Dhe pse te mos te quhet shteti Ilir. Coptimi, ka nje rendessi, per te gjith imperialistd, per ti shrypur , dhe shfrytesuar vendet ne Ballcan. Eshte detyra e Europes, qe interesohet per il Ballcanin, ruajtjes se paqes dhe sikuris.

  1. Illyrian Albanesi
   Illyrian Albanesi
   21 ditë më parë

   Ishalla fjalt e tua dalin vella i nderuar......dhasht zoti u bashkofshim nje her e per ghithmon

 43. il gladiatore
  il gladiatore
  21 ditë më parë

  Shpresojm nje or e me par per bashkimin me vellezerit tan Kosovar... dhe pastaj drejt Çameris dhe gjitha trojeve te tjera qe kan ngel jasht tokes Mem.... Rroft bashkimi me Kosoven.. Rroft kombi Shqiptar 🇦🇱

  1. Meti Game
   Meti Game
   20 ditë më parë

   @Abdulla shqiptar lufte me I Qr o te shuhemi nje her e mir o te marrim te drejten tone

  2. Abdulla shqiptar
   Abdulla shqiptar
   20 ditë më parë

   @WATERFALLZ TV dmth ne te shkelur do mbesim edhe me europen edhe me svllavet

  3. WATERFALLZ TV
   WATERFALLZ TV
   20 ditë më parë

   Nuk e mer dot camerin sepse nuk e jep greku ne nuk futemi dot ne europe Po te kerkojm trojet si puna maqedonis qe qe e detyroj greku ndrysho EMRIN e shtetit qe Te te mbeshtesim konfirmimin ne europe dhe shqiperia di e KET problem me 12 miliet e detit nese europ Jan 27 shtete dhe nese 1 shtet prej tyre nuk eshte dakord qe Te futemi ne Europe nuk futesh dot dhe europa te detyron te plotsosh disa marrveshje nese nuk do nuk futesh ne europ dhe do te ken nen kontroll vendet sllave

  4. Dardanian Mapper
   Dardanian Mapper
   21 ditë më parë

   Se bashku rreth qellimit tone te perbashket, Shqiperia e madhe.

  5. Abdulla shqiptar
   Abdulla shqiptar
   21 ditë më parë

   duhet edhe shkupi tetova kumanova struga kercova gostivari te bashkohen