Situata e vitit 2021 e permendur ne Kur'an! Çfare po ndodh me njerzimin?

821 Shikime 83 mijë

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente

 1. Valbona Mitrovica
  Valbona Mitrovica
  2 orë më parë

  O ALLAH na jep kurajo dhe durim 🙏

 2. Aida Vathi
  Aida Vathi
  3 orë më parë

  Allahu ekber

 3. Shefqet Voca
  Shefqet Voca
  20 orë më parë

  Krejt Njerzimi po e din,se po bahet rrokada në shkallt e SOJIT,kush po jet bujk dhe kush gomar,herën e fundit ka ndodhur pak para kohës së Faraonit,të lumt ata që punojn për me rrit SOJIN dhe jetojn me HALLALL,kjo ndodh shum rrallëherë, nuk asht von të VEHDISOHEMI për të ardhmen tonë

 4. MAKSI
  MAKSI
  22 orë më parë

  Vetem Allahun kemi ☝🏻❤️

 5. Ruejda Raza
  Ruejda Raza
  Ditë më parë

  Tefsirin e ajeteve e bejne dijetaret , dhe ketu nuk jepet asnje reference se nga eshte nxjere ky kuptim i ketij ajeti. Njerezimi ka kaluar neper sprova shekuj me radhe , por lidhur me ndodhite , urtesite dhe dobite dalin pasi ato te kene perfunduar , nderkohe aktualisht bota po perjeton e gjitha te njejten sprove qe u cfaq para nje vit e gjysem afersisht.

 6. Ganimete Muaremi
  Ganimete Muaremi
  Ditë më parë

  O allahu im,ti krijove shpirtin tim dhe ti me ben te vdes,ne doren tende eshte jeta dhe vdekja ime ,nese me jep jet me meshiro e nese me ben te vdes me fal mua,allahu allahu rabila ushriku bihi shej a,lusim allahun qe te na nxjerr nga kjo sprov,

 7. dashnia per Allahun video
  dashnia per Allahun video
  Ditë më parë

  La haule ve la kuete ila bila SubhanAllah vebihamdike SubhanAllahil il adhim EstagfirAllah ve teube ilahi Amin ya Rabilalemin Allahu na rujt prej gjdo tkeqe InshaAllah Allahu na mbuloft me meshiren e tij e na mbrojt nga para mbrapa djathtas majtas posht nalt na ruajt Allahu te Mos na leshoj toka e na ruajt nga shejtani I mallkuar Amin ya Rabilalemin Elhamdulilah Allahu Ekber mashalla SubhanAllah EstagfirAllah

 8. Nit Kadrijaj
  Nit Kadrijaj
  Ditë më parë

  Subdimi dhe Lavderimi i takon Allahut Ska ndryshim e as force perveq me lejen E Tij

 9. Nita YouTube
  Nita YouTube
  Ditë më parë

  Kjo Video meriton me miliona leiks, Allahu na rujt te gjithve!!!

 10. DUKATE KURTALIJA
  DUKATE KURTALIJA
  2 ditë më parë

  BISMILAHI RAHMAN'S RAHIM. 0 Allah i MADHERISHEM te lutem mjau prit reziqet e belate 4 femijeve te mij.Jepju paqe shendet,begali e lumturi,bekoj me femije e familje te bekuar.AMIN ALLAH, FALENDERIMI TE TAKON TY ALLAH.🤲🤲🤲🤲

 11. Albaa Albaa
  Albaa Albaa
  2 ditë më parë

  ZOTI I MADH NA NDIHMO PER HIR TE FEMIJEVE NDIHMO GJITH NJERZIMIN TE PERULEMI OZOT I MADHERISHEM

 12. The Virus
  The Virus
  2 ditë më parë

  Kerkun nuk jeni me spjegimin e ktij ajeti sepse komenti i tij osht krejt ndryshe

 13. Elma. Sulejnani
  Elma. Sulejnani
  2 ditë më parë

  Allahu eshre nje

 14. Dorina Vokrri
  Dorina Vokrri
  2 ditë më parë

  Zoti na ndimofte,na ruajte tgjithve inshAllah,O Zot na fal na bej fat e rrisk 🤲

 15. Julia Alb
  Julia Alb
  3 ditë më parë

  Gjithmone kur ndodhe dicka thone Zoti na sprovon!!! Zoti nuk ja don t keqen njerzimit ai eshte gjithe dashuri po fetaret qorra e bajn edhe zotin kriminel !!

 16. Lorikoka Lorikoka
  Lorikoka Lorikoka
  3 ditë më parë

  Elhamdulilah

 17. Ali Samadraxha
  Ali Samadraxha
  3 ditë më parë

  amin

 18. Buqe Rama
  Buqe Rama
  3 ditë më parë

  Allah, pash kudretin tënd , pash rahmetin tënd, mos na ndaj nga rahmeti yt. Amin

 19. Buqe Rama
  Buqe Rama
  3 ditë më parë

  Allah, pash kudretin tënd , pash rahmetin tënd, mos na ndaj nga rahmeti yt. Amin

 20. ismail gurra
  ismail gurra
  4 ditë më parë

  SubhanAllah

 21. Marius Greca
  Marius Greca
  4 ditë më parë

  Lai la il ahlla muhamed resurmllah

 22. Mirela Lela
  Mirela Lela
  4 ditë më parë

  E zotit u beft i qofshim fale te larte madherishmit allah 🤲🤲🤲

 23. Lirie Hoxha
  Lirie Hoxha
  4 ditë më parë

  Allahu Ekber ☝☝☝☝☝

 24. LIL BEAST
  LIL BEAST
  4 ditë më parë

  Elhamdulilah prej Allahut,na dhente durim ne kete sprove dhe na largofte te keqen.

  1. Brunilda Deliallisi
   Brunilda Deliallisi
   2 ditë më parë

   O zot na ndihmo

 25. Flutura Selimi
  Flutura Selimi
  4 ditë më parë

  O zot mbroi njerzit e varfer !

 26. Irena Rama
  Irena Rama
  4 ditë më parë

  Amin inshallah 🤲 shpresat vetem tek ty i kam o Allahu i madh

 27. Enkelejda Byku
  Enkelejda Byku
  4 ditë më parë

  Ellhamdullilah 🤲 Allahu Ekber 🤲

 28. BabaJaro K
  BabaJaro K
  4 ditë më parë

  Uria ka qen gjithmon dhe do jet pjes e botes ska te bej asgje me uri dhe pandemi zoti i madherishem ka kriju 7 shkall Gjithesi mendoni ju se aj eshte aq i lig sa te Testoj nje rob te dobet qe eka krijuar vet sesht kriju bota para 2000 vjete por me shekuj e shekuj kshtu qe mos postoni vetem me te ndegjuar sepse gjynafet i merni vet Skapen kto gjera skam nevoj per replik

 29. Skender Nela
  Skender Nela
  4 ditë më parë

  Namazi im kurbani im jeta im per ty o ZOT .

 30. Gezim Allaraj
  Gezim Allaraj
  4 ditë më parë

  COVID> CO-VIA-D , grupi i ndjekesve te rruges se Darvinit ,imuniteti i tufes ,lufta per egzistence e gjallesave( njerezve),seleksionimi i me te dobeve a nuk ka dicka nga ateistet ?

 31. Lut Luti
  Lut Luti
  4 ditë më parë

  O allah na rujt femit e nip e mbesa e dhon pak lumturi se ne e kalum pak mosh si mos mo keq dhe ne koh ton me rraxion e kena hoger buken dhe that po tani vershtir te rit ne jemi te mjaftushem amin

 32. Zeli K
  Zeli K
  4 ditë më parë

  🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 33. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Alles Ist Vie es ist?

 34. Shukri Elezi 2021
  Shukri Elezi 2021
  4 ditë më parë

  SubhanAllah

 35. ZARIF BAJRAMI
  ZARIF BAJRAMI
  4 ditë më parë

  MASEVERTE

 36. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Nur Ver erlebt?hat kan?Alles?

 37. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Narbeit?

 38. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Aba ver glaubt?

 39. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Alles ?

 40. Zirifa Haradini
  Zirifa Haradini
  4 ditë më parë

  Ja das kan er?

 41. derotif nomtrah
  derotif nomtrah
  4 ditë më parë

  ajet =alien jashte toksor hhahaahahahah thoti ai ishte ne shqip zoti thot ,thoti ai qe thot hahahahaah shqip po kurani KUR? + ANI PERGJIGJE SHQIP A PO JO TESTOJME FILLOZOFI HAHAHHAAHAH MOR ELVIS A KE EMRIN MUSLIMANT TI ? JO

  1. Rexha Drita
   Rexha Drita
   2 ditë më parë

   @Arben Lutfiu Drejt shkrimi im është besimi ne te madhin Zot, qe është nji 1 dhe i vetem, Ai është me i larti me i madhi Allahu Ekber

  2. Rexha Drita
   Rexha Drita
   2 ditë më parë

   @Arben Lutfiu ok ok ne rregull

  3. Arben Lutfiu
   Arben Lutfiu
   2 ditë më parë

   @Rexha DritaQë ta kuptosh një shkrim e nderuar, duhet të jetë e mirëshkruar. Në të kundërtën s'kuptohet 😊

  4. Rexha Drita
   Rexha Drita
   2 ditë më parë

   @Arben Lutfiu Nuk ka rendesi drejt shkrimi i nderuar Arben! E rendesishme eshte ta kuptosh!

  5. Arben Lutfiu
   Arben Lutfiu
   2 ditë më parë

   se pari meso drejtshkrimin se skuptohesh fare ☺

 42. Besnik Sinanaj
  Besnik Sinanaj
  5 ditë më parë

  Kush nuk e pranon ket do te deshperohet por ai qe nuk e din ket do te deshperohet edhe per shum sende tjera sepse ai Kur'an nuk lexon i cili jep përgjigje edhe per ceshtje te tjera te tij

 43. Zhaneta Dervishi
  Zhaneta Dervishi
  5 ditë më parë

  O Allah mbeshtetemi te ti ☝️☝️☝️🤲🤲🤲

 44. Almi Almi
  Almi Almi
  5 ditë më parë

  RAMAZANI FILLON ME 13 PRILL INSHALLAH E PRESIM LA ILAHE ILALLAH ALLAHU AKBER ☝️📿🤲🕋🕌🕌

 45. Almi Almi
  Almi Almi
  5 ditë më parë

  THUAJ 15 HERË DHE GJITH DITEN VELLA DHE MOTER JU BEGATOFT I LUMI ALLAH SUBHANALLAH ESTAGFURILLAH ISTIGFAR ELHAMDULILAH LA ILAHE ILALLAH ALLAHU AKBER ALLAH PER TY SHUM SHYQYR SA LALLAHU ALEHJLI SELAM ALLAHUME SALLI ALA MUHAMMEDIN SUBHANALLAH VA BIHAMDI SUBHANALLAH EL-ADHIM 🕌📿🤲🕋☝️☝️

 46. Almi Almi
  Almi Almi
  5 ditë më parë

  PA ASNJE DYSHIM SE ALLAHU ESHTE NJE DHE I VETMI I PLOTFUQISHEM I PLOTPUSHTETSHEM I PLOTMESHIRSHEM FAL I QOFSHIM TLUMIT TLARTMADHERUARIT ALLAH 🕌📿☝️🕋🤲

 47. Ola Ola
  Ola Ola
  5 ditë më parë

  Allah na mbro na jep durim qetesi te jemi te forte 🤲

 48. Artida Sala
  Artida Sala
  5 ditë më parë

  🤲🤲🤲🤲

 49. Davi Sebi
  Davi Sebi
  5 ditë më parë

  Amin

 50. Hans Shqipe
  Hans Shqipe
  5 ditë më parë

  Zoti na ka te xhithve ne duar respekt i madhi Elvis

 51. Feride Cukovci
  Feride Cukovci
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah

 52. Sevdail Bajra
  Sevdail Bajra
  5 ditë më parë

  ELHAMDULILAH ALLAHU JU SHPERBLEFT

 53. Kujtim Bushati
  Kujtim Bushati
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah Allahu na meshiroft me sprova te lehta Amin

 54. Darker Than Black
  Darker Than Black
  5 ditë më parë

  Alhamdulillah

 55. Besmir Koçia
  Besmir Koçia
  5 ditë më parë

  Vallë, a nuk shohin ata se çdo vit, një herë ose dy herë vihen në sprovë, e megjithatë, përsëri, as nuk pendohen as nuk këshillohen. ( 9:126)

 56. hevzi rustemi
  hevzi rustemi
  5 ditë më parë

  ALLAHU EKBER 🕋🕋

 57. Mereme Terziu
  Mereme Terziu
  5 ditë më parë

  ELHAMNËRLA O ZOT TE TY KEMI SHPRES DHE TE QOFSHIM FAL AMIN

  1. Lisa Müller
   Lisa Müller
   3 ditë më parë

   Elhamdulilah moter

 58. Shërbëtori Mëshirëplotit
  Shërbëtori Mëshirëplotit
  5 ditë më parë

  Kini durim, Allahu është me durimtarët, Ai i do durimtarët dhe i përkrah.

 59. Altin Senica
  Altin Senica
  5 ditë më parë

  O allah na ndihmo te lutemi

 60. Andi Shehu
  Andi Shehu
  5 ditë më parë

  🤲La ilahe il All'Llah🤲 Zoti im i fuqi-plote te lutem na bej nga durimtaret, te lutem na bej nga ata te cilet i udhezon ne rrugen e drejte dhe te ndriçuar, te lutem Zot na fal dhe na bej nga njerezit qe i begaton ne kete dynja dhe ne tjetren, Zoti im te lutem fali familjet tona dhe njezit tan te dashur dhe na bej nga banoret e xhenentit amiin🤲🙏

 61. Genève Suisse
  Genève Suisse
  5 ditë më parë

  Zoti eshte i gjithemeshirshem,fuqiplote nje dhe nje i vetmi,i pafundmi!Nuk mendoj qe korona virus eshte sprove e Zotit por e hedhur nga njeriu,sepse njeriu te ben keq e te ben te vuash, por zoti nuk te ben keq kurre.Te qofshim fale o Allahu jone!

  1. Sunflower 15
   Sunflower 15
   4 ditë më parë

   @Adea Mehmeti fiks .....

  2. Adea Mehmeti
   Adea Mehmeti
   5 ditë më parë

   Por pa lejen e Zotit asgje nuk ndodhe ne kete bote!!

 62. Ana Ana
  Ana Ana
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah falemderimi i takon All-llahut per secilen ceshtje

 63. A I
  A I
  5 ditë më parë

  O Zot na jep durim ne sprove Allahu eshte me durimtaret Zoti ju shperblefte inshallah ❤️

 64. Mirela Reka
  Mirela Reka
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah ☝🏻 Allahu i di ma mir punt e veta 🕌💓

 65. sara samadraxha
  sara samadraxha
  5 ditë më parë

  Inshaalla me durim doekalojm me mbrojtjen e zotit

 66. itali italia
  itali italia
  5 ditë më parë

  ELHAMDULILA JARABILALEMIN AMIN 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 67. fatjon januzi
  fatjon januzi
  5 ditë më parë

  O Allah na na hedh aq sa te bajme

 68. Kristina Mustafaj
  Kristina Mustafaj
  5 ditë më parë

  Allahu Ekber

 69. Mir Selmanaj
  Mir Selmanaj
  5 ditë më parë

  o allah na jep kurajo e durim

  1. Hatixhe Nexhipi
   Hatixhe Nexhipi
   5 ditë më parë

   Elhamdulilah fuqija e atij qofte mos na dhente sa ka se si mbajme dot Amin

 70. Denisa 1992
  Denisa 1992
  5 ditë më parë

  Subhanallah Allahu eshte 1☝❤

 71. koli rapaj
  koli rapaj
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah o Allah fuqi plote na ruaj o Allah Allahu Ekber ❤

 72. A B
  A B
  5 ditë më parë

  Inshaallah,edhe kete sprove te covid-19 e kalojme dhe i kthehemi jetes sone qe kishim me leje e allahut inshaallah, AMIN!

  1. 1.618
   1.618
   5 ditë më parë

   Nuk do të kthehet ajo që ishte. Prova, testi vazhdon deri në 2030. Na ndiqni! Paqe

 73. Selime Bylyku
  Selime Bylyku
  5 ditë më parë

  O ZOT MBESHTETEM TE TY MESHIRA E ZOTIT QOFTE ME NE NA BEJ NGA NJEREZIT QE FALIN NAMAZIN QE TE JEMI TE XHENETIT

  1. derotif nomtrah
   derotif nomtrah
   2 ditë më parë

   e sa vete tu kthun ty prej xheneti e te thane se jane ne xhenet

  2. bahtir gashi
   bahtir gashi
   3 ditë më parë

   Amin

  3. Ylber Mjekiqi
   Ylber Mjekiqi
   5 ditë më parë

   AMIN ZOTI JU RUJT TY E MBAR FEN MYSLIMANE AMIN JARABI PER XHENET AMIN.

 74. Albanian Bass
  Albanian Bass
  5 ditë më parë

  Univerziteti i Testimeve Jetesore: Njeriu i Pare nuke e ka kaluare Testine ne Univerzitetin e Xhenetit Femra e pare nuke i ka ndihmuare Partnerit te vete nuke e ka kaluare Testin Femit e Pare gjithashtu nuke e kane kaluare Testin Pasardhesite Tyre nuke e kane kaluare Testin Disa nga Profetet nuke e kane kaluare Testin Miliona njerez nuke do ta kalojne Testin Shejtani e ka kalle Testin Kafshet nuke kane Test Pra jane shume pake nga Krijesat e Zotit qe e kalojne Testine e drejtohen ne Xhenet Kena njerez qe nuke dojne te bejn Test Po e pyese une Veteveten a do ta Kaloje une Testin dhe ne Fund Zoti i Madheruare do te na i ndane Notat e Testit ne Ahiret.

  1. Sunflower 15
   Sunflower 15
   4 ditë më parë

   @BabaJaro K un mendoj se po te keshe zotin perpara cdo gjo kapercehet ,edhe 2000vjet perpara qe thote zonja .....eshte nji force e pa' imagjinushme ,🙏🙏🙏

  2. BabaJaro K
   BabaJaro K
   4 ditë më parë

   Testi yt n varet nga zemra qe ke nga Asgje tjeter para 2000 vitev kan egzistu njerzt por jo namazet dmth zoti qenka i dobt per mi mbush me dituri roberit e vet qysh ather Sipas jush ? Dhe gjith ata njerz para 2000 vjet paskan xhehnemin sepse zoti sju ka dhan dije ta njofin allahun a aq te dober e paraqitni ju ate ?

 75. Marsela Shoti
  Marsela Shoti
  5 ditë më parë

  La ilahe il Allah,O Allah forcoi zemrat tona ne fene tende 🤲🤲♥️♥️

  1. Nafa Nafa
   Nafa Nafa
   Ditë më parë

   AMIN INSHALLAH

  2. Rexha Drita
   Rexha Drita
   2 ditë më parë

   Amin 🤲

  3. Mira Mira
   Mira Mira
   2 ditë më parë

   AMIN INSHAALLAH ☝️🤲

  4. Ana Ana
   Ana Ana
   5 ditë më parë

   All-llahumme Amin Ja Rabbijj

  5. ꧁SNAKE ꧁
   ꧁SNAKE ꧁
   5 ditë më parë

   Dhe mos tna i lekund ato dhe mos tna luhat ato.

 76. Desi Myrteza
  Desi Myrteza
  5 ditë më parë

  Allahu Ekber

 77. shake Kuqi
  shake Kuqi
  5 ditë më parë

  Oallah mos largo nga mshira jote

 78. mahmudie pupa
  mahmudie pupa
  5 ditë më parë

  Zot na jep kurajo😞

 79. alesja sallaku
  alesja sallaku
  5 ditë më parë

 80. Armando Veli
  Armando Veli
  5 ditë më parë

  Elhamdulilah per cdo gje Allahut.. Kjo dynja per tu sprovuar eshte Allahu na forcofte ne sprovat tona dhe ma befte prej banorve te Xhenetit

  1. Artenisa Dedja
   Artenisa Dedja
   5 ditë më parë

   Amin amin

  2. Aral Tosku
   Aral Tosku
   5 ditë më parë

   Amin inshalla

 81. Sara Zela
  Sara Zela
  5 ditë më parë

  Allahu eshte i madhe

 82. Islam-Peace
  Islam-Peace
  5 ditë më parë

  Allahu Ekber