Menya 2 e Iftarit , Plot Shëndet dhe Bereqet 🤲🤲🤲

1 340 Shikime 137 mijë

Përbërësit :
4 kofsha pule të ziera
i lyejm me vaj ulliri krip dhe pure domatesh
dhe i pjekim në furrë
Gjella :
vaj ulliri , 1 qepë, 1 karrot, 1 gotë oriz, 250 gr. spinaq, krip, piper i zi dhe 1 lugë e gj. pure domatesh .
Paça :
1 vezë
3 lug të gj. miell
5 lugë të gj. kos
1 thelb hudhre
600 ml. lëng pule
1 lugë e kafes krip
1 lugë e kafes gjalp
1 lugë e kafes biber i kuq
Llokumat :
1 vezë, 4 lugë të gj. kos, 1 lugë e kafes krip, 12 gr. pluhur për pjekje dhe 250 gr. miell . skuqen në vaj
Sallat me karrota:
3 karrota, pak vaj ulliri, 2 lugë të gj. arra , 1 lugë e gj. majones , 4 lugë të gj. ajkë dhe krip.
Sallata shope :
2 domate, 1 kastravec pak krip dhe djath 😋
Agjërim të leht dhe të pranuara 🤲
Për çdo video më të re na bëni Subscribe kanalin ton.
Bëni video share në profilet tuaja në facebook. Ju faleminderit
Na ndiqni edhe në:
Instagram: kuzhina_ealbes
Facebook: kuzhinaealbes
Twitter : HomemadeRecip

Subscribe us: goo.gl/dK8HDv
Për të na ndjekur me recetat e rradhës.
For to follow us with our newest recipe.

And if you like our video recipes Like, Share and Subscribe :)

Ju faleminderit që na ndiqni.
Thank you for following us.

Komente

 1. Naxhie Reçi
  Naxhie Reçi
  14 ditë më parë

  Ju lumshin duart dhe agjerim te let dhe te pranuar inshaalla

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   13 ditë më parë

   Amin , Faleminderit 🥰

 2. Umer Qerimi
  Umer Qerimi
  15 ditë më parë

  👍👍👏👏❤️❤️🌹🌹🤲🤲

 3. Migena Gena
  Migena Gena
  16 ditë më parë

  Allahu ta shperblefte!💗💗💗💗

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   16 ditë më parë

   Amin 🤗

 4. mahir ela
  mahir ela
  17 ditë më parë

  a mund mos mi qit arra

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   17 ditë më parë

   po mundet

 5. Ilire Rexhaj
  Ilire Rexhaj
  21 ditë më parë

  Pershendetje..ku po e blen kete pure domatesh se une po e gjej veq salc dmth ma e holle

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   21 ditë më parë

   ne markete keni ne kiper, stokomak , ramstor , kam

 6. valmira
  valmira
  21 ditë më parë

  Kjo tava e fundit çka pregadite qka esht

  1. valmira
   valmira
   21 ditë më parë

   @Homemade Recipes / Kuzhina e Albës falminderit ❤ do e pregadis kysmet

  2. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   21 ditë më parë

   Paçë quhet si lloj çorbe eshte

 7. All colors with Maida
  All colors with Maida
  21 ditë më parë

  😍👏🏻👏🏻

 8. Drenuša Ademaj
  Drenuša Ademaj
  21 ditë më parë

  Te lumshin durt

 9. Cook With Nela
  Cook With Nela
  22 ditë më parë

  I mrekullueshem shum e mir..allahu na r pranofte agjerimin

 10. Arjeta Sfishta
  Arjeta Sfishta
  22 ditë më parë

  Abon memtregu qato arra spodi qfqrejon

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   21 ditë më parë

   ben edhe pa arra

 11. Nazlije Konjuhi
  Nazlije Konjuhi
  22 ditë më parë

  Shum Respekt per punen Dhe pregaditjen Po nje keshill ndoshta Edhe Ma mire me pak kalori Se lukthi ekspolodon 🤔🤔🤔🤔 Urime Ramazani😀😀😀

 12. Hakije Dzeladini
  Hakije Dzeladini
  22 ditë më parë

  Urime muaji ishejtë i Ramazanit zoti shperbleft per kta meny te bukura të lumt Dashamire te pershendes ❤💙💜

 13. Dhurata Xhaferi
  Dhurata Xhaferi
  22 ditë më parë

  mir e dashur të lumshin duart mbar të shkoft

 14. SANIE HODAJ
  SANIE HODAJ
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart 🙏🙏

 15. Maj Maj
  Maj Maj
  22 ditë më parë

  Allahu te shperbleft per recetat qe jep shum te shishme😗😗😗

 16. Klea Meta
  Klea Meta
  22 ditë më parë

  Algjerim te leht allahu ta pranoft🤲👏👏gatimet👌😋😋

 17. Arlinda Rexhepi
  Arlinda Rexhepi
  22 ditë më parë

  😍😍😍

 18. Coaso Tropoj
  Coaso Tropoj
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart Allahu Jau pranoftë agjërimit të lehtë,

 19. Lame 2020
  Lame 2020
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart👌shum respekte nga une❤️Agjerim te lehtë🤲

 20. Një Copëz Jetë
  Një Copëz Jetë
  22 ditë më parë

  Pls subscribe ♥️

 21. Sia Ira
  Sia Ira
  22 ditë më parë

  Super te gjitha Bravo.

 22. Dhurata Xhaferi
  Dhurata Xhaferi
  22 ditë më parë

  po ato qirinjt sikur spranohen në fen islame

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   22 ditë më parë

   mvaret kush si e perjeton janë qirinj me arom trendafili per ta aromatizuar ambijentin ku do celim iftarin eshte nje ndjenj e mirë , ne qoft se e logjikojme me mir ne kohen e pejngamberit a.s nuk ka pasur rym dhe te gjith kan jetuar me qirinj te ndezur 🤷‍♀️

 23. Zuhre Lilai
  Zuhre Lilai
  22 ditë më parë

  Super oldu ama pacaya sirke uftl yakisir.

 24. Hasani Sirete
  Hasani Sirete
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart perfekt 👍👍😘🌷

 25. Zilixhe Zeqiri
  Zilixhe Zeqiri
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart perhajr ramazonin zoti kabull🤲

 26. Durisha Shala
  Durisha Shala
  22 ditë më parë

  Te lumshin durt ne fal po naj kush nuk ka lakmon a osht gjyna klm

  1. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   22 ditë më parë

   a nuk eshte sevap te mesohet dikush te gatuaj qe nuk din

 27. Qerime Zerka
  Qerime Zerka
  22 ditë më parë

  Te lumshin ato duar te arta dhe Allahu ta shperblefte InshAllah je e mrekullushme zemer Te perqafoj

 28. suna maksuti
  suna maksuti
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart💖👌👌

 29. lina linda
  lina linda
  22 ditë më parë

  Te lumshin duart perfekt 👌

 30. Eriola Qefalija
  Eriola Qefalija
  22 ditë më parë

  Allahu na shtoft bereqetin dhe ty te lumshin duart...💖

  1. Eriola Qefalija
   Eriola Qefalija
   22 ditë më parë

   @Homemade Recipes / Kuzhina e Albës Amin 🤲

  2. Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   Homemade Recipes / Kuzhina e Albës
   22 ditë më parë

   Amin 🤲