Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

5 465 Shikime 562 mijë
Argëtim

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente

 1. almida driza
  almida driza
  Ditë më parë

  🥺🥺❤

 2. Erieta Shaipi
  Erieta Shaipi
  Ditë më parë

  Bravooo ju lumt goja super kenge

 3. Sadi Balla
  Sadi Balla
  14 ditë më parë

  Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

 4. priam janji
  priam janji
  15 ditë më parë

  bravoooo... jeni super artista

 5. Gentiana Goxha
  Gentiana Goxha
  16 ditë më parë

  Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

 6. Dimitris Kod
  Dimitris Kod
  16 ditë më parë

  Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

 7. Iljaz Qepaballiu
  Iljaz Qepaballiu
  16 ditë më parë

  👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

 8. SuperPower Tv
  SuperPower Tv
  16 ditë më parë

  O yje lum nena qe ju ka na kenaqet shpirtin😍😍

 9. Eli Cela
  Eli Cela
  17 ditë më parë

  Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

 10. Etleva Berbiu
  Etleva Berbiu
  17 ditë më parë

  😢😢😢🙏🙏🙏

 11. Najo Najo
  Najo Najo
  21 ditë më parë

  😢😢😢😭

 12. Vlora Tulumtdora
  Vlora Tulumtdora
  21 ditë më parë

  Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

 13. Lumturi Vela
  Lumturi Vela
  22 ditë më parë

  Bravissimi 👍

 14. nikolin marvataj
  nikolin marvataj
  22 ditë më parë

  Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

 15. tori anxhi
  tori anxhi
  22 ditë më parë

  super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

 16. Jeta Marta
  Jeta Marta
  22 ditë më parë

  Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

 17. agim hoxha
  agim hoxha
  22 ditë më parë

  Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

 18. Anisa Seda
  Anisa Seda
  22 ditë më parë

  Bravo super si gjithmon

 19. Majlinda Fannin
  Majlinda Fannin
  22 ditë më parë

  Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

 20. Monda Ag
  Monda Ag
  22 ditë më parë

  A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

 21. Blerina Demiraj
  Blerina Demiraj
  22 ditë më parë

  Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 22. Jusuf Nasif
  Jusuf Nasif
  22 ditë më parë

  Respekte nga rruga e rre 😂🤘

 23. Istrefi epa
  Istrefi epa
  22 ditë më parë

  💔😔😭😭

 24. Shpresa vasku
  Shpresa vasku
  22 ditë më parë

  Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

 25. Alda Begaj
  Alda Begaj
  22 ditë më parë

  Super kenge

 26. Nertila Golemi
  Nertila Golemi
  22 ditë më parë

  Bravo🙏😘😘

 27. Nertila Golemi
  Nertila Golemi
  22 ditë më parë

  Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

 28. Xhulia Zylali
  Xhulia Zylali
  22 ditë më parë

  Super kenge bravo jurgen mariola

 29. Maro Ress
  Maro Ress
  22 ditë më parë

  Bravo

 30. Alex Mouzakiotis
  Alex Mouzakiotis
  22 ditë më parë

  🙌

 31. marsela Balli
  marsela Balli
  22 ditë më parë

  Bravo super rrrrr

 32. Moza Hila
  Moza Hila
  22 ditë më parë

  Aman na mbushet me lote shume prekese

 33. Nurie Thomo
  Nurie Thomo
  22 ditë më parë

  ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

 34. Pandeli Topllari
  Pandeli Topllari
  22 ditë më parë

  Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

 35. bocoy noiu
  bocoy noiu
  22 ditë më parë

  T'ju haj zemren ❤

 36. Bosi Bosi
  Bosi Bosi
  22 ditë më parë

  Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

 37. Esmeralda Lamcja
  Esmeralda Lamcja
  23 ditë më parë

  ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

 38. Lindita Nasufi
  Lindita Nasufi
  23 ditë më parë

  Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

 39. Argyro Vasili
  Argyro Vasili
  23 ditë më parë

  Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

 40. dondon257 has123
  dondon257 has123
  23 ditë më parë

  Bravo

 41. bora _ bora
  bora _ bora
  23 ditë më parë

  Super 😢💜💜💜

 42. Rexhina Hysenllari
  Rexhina Hysenllari
  23 ditë më parë

  ❤️❤️

 43. Olti Vlora
  Olti Vlora
  23 ditë më parë

  Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 44. Erlind Sinani
  Erlind Sinani
  23 ditë më parë

  ❤️

 45. Erlind Sinani
  Erlind Sinani
  23 ditë më parë

  😭😭😭

 46. Dajana Mone
  Dajana Mone
  23 ditë më parë

  👏👏😍😍

 47. Gazmend Malaj
  Gazmend Malaj
  23 ditë më parë

  ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

 48. Renata Kamami
  Renata Kamami
  23 ditë më parë

  Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

 49. Tane km Sulo
  Tane km Sulo
  23 ditë më parë

  Kenge epaci

  1. Tane km Sulo
   Tane km Sulo
   23 ditë më parë

   Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

 50. anisa ahmetaj
  anisa ahmetaj
  23 ditë më parë

  Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

 51. Salida Koromonj
  Salida Koromonj
  24 ditë më parë

  Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

 52. Elona Ferdi Dervishi
  Elona Ferdi Dervishi
  24 ditë më parë

  Bravo 👏👏

 53. Mirela Xhafa
  Mirela Xhafa
  24 ditë më parë

  ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

 54. Ar Rildi
  Ar Rildi
  24 ditë më parë

  kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

 55. seeni gzty
  seeni gzty
  24 ditë më parë

  Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

 56. blu blu
  blu blu
  24 ditë më parë

  Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

 57. Valbona Dikellari
  Valbona Dikellari
  24 ditë më parë

  Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

 58. Paola paola
  Paola paola
  24 ditë më parë

  Zot ca dritherime bravoo

 59. Malvina Lamaj
  Malvina Lamaj
  24 ditë më parë

  Bravo 🤗🤗

 60. Ilir Muka
  Ilir Muka
  24 ditë më parë

  Super kenge 😍😍

 61. Astrit Buci
  Astrit Buci
  24 ditë më parë

  Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

 62. ori alliu
  ori alliu
  24 ditë më parë

  Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

 63. AZET LAMCJA
  AZET LAMCJA
  25 ditë më parë

  Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

 64. Fabjola lagesira
  Fabjola lagesira
  25 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

 65. Luli Veizaj
  Luli Veizaj
  25 ditë më parë

  Bravoooo superrrr e keni qar me lot

 66. Enso lela
  Enso lela
  25 ditë më parë

  Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

 67. Leda Merko
  Leda Merko
  25 ditë më parë

  Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

 68. Vasia Sterjo
  Vasia Sterjo
  25 ditë më parë

  😥😥😥

 69. Albina
  Albina
  25 ditë më parë

  shummmm e mir

 70. Ersida Bardhi
  Ersida Bardhi
  25 ditë më parë

  Bravo zemra ju kendofte 👏👏

 71. gizi sk
  gizi sk
  25 ditë më parë

  Ju kendofte zemra O ⭐⭐⭐⭐⭐

 72. Artur Irena
  Artur Irena
  25 ditë më parë

  Kenge e bukur dhe regjethse 😢😢😢😢na u poq buza 😢😢😟😟😟

 73. Rexhina Kalemi
  Rexhina Kalemi
  25 ditë më parë

  Ju kendofte zemra , na i mbushet syte me lote .

 74. Olivjana Cela
  Olivjana Cela
  25 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na bet per te qar po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel

 75. Klaudio Abazi
  Klaudio Abazi
  25 ditë më parë

  Ju knofte zemra

 76. Pranvera Hoxha
  Pranvera Hoxha
  25 ditë më parë

  Respekte dhe zoti ti ruaje te gjithe emigrantet kudo qe ndodhen kemi ngele verem pa femije pa niper dhe mbesa

 77. ysen xhelo
  ysen xhelo
  25 ditë më parë

  Zemra ju kendofte :Na u rrenqeth mishi.

 78. Feruzan Petritaj
  Feruzan Petritaj
  25 ditë më parë

  Super kenge Ju kendofte shpiti e zemra gjithe jeten Jeni te papare

 79. Vali Vali
  Vali Vali
  25 ditë më parë

  Ju lumte zero bike nga Alibani I Vlores jam Me mbushet zemren se as nenen she as vellein nuk I gjeta gjalle .Ah kurbet cfare u here nenave tona.Vali nga Alibani I'm I dashur.

 80. Silvana Saliaj
  Silvana Saliaj
  25 ditë më parë

  😢😢😢😢

 81. Alma Cammisa
  Alma Cammisa
  25 ditë më parë

  Shumë kënge e bukur, më beri shumë për të qar( Larguar nga nëna /Shqiperia për 24 vjet😢😢)

 82. Τίνα Ντουκα
  Τίνα Ντουκα
  25 ditë më parë

  Oh kjo këngë nuk esht vetëm për nënat por edhe për ne që jemi jasht na qajn syt e zemra për prindërit tan që jan vetëm 😭😭

 83. Hajdinaj Lauranat
  Hajdinaj Lauranat
  26 ditë më parë

  Bukur video klipi super teksti bravo vella e moter

 84. Ervin Debinja
  Ervin Debinja
  26 ditë më parë

  Ju lumte goja.

 85. Altin Rama
  Altin Rama
  26 ditë më parë

  😘😘😘🌟🌟🌟🌟🌏🌏🌏🌏

 86. Albjon Selmanllari
  Albjon Selmanllari
  26 ditë më parë

  zemra ju kendofte jeni super 😉😉🌟🌟

 87. flora av
  flora av
  26 ditë më parë

  Shume Bukur bravo 👏👏👏👏👏🎤🎤🎤🎤🎤🎤

 88. Isa Odaj
  Isa Odaj
  26 ditë më parë

  Shume e bukur 😮😮😮

 89. Valbona Zgjana
  Valbona Zgjana
  26 ditë më parë

  bravi 👏👏👏👏 bela canzone

 90. Zana Sula
  Zana Sula
  26 ditë më parë

  O kurbet kurbet i shkrete sec i ndave njerezore ne kete jete bravoooooo ju lumte goja 🌟🌟♥️♥️🌷🌷🕊️🕊️🕊️🕊️

 91. Eden
  Eden
  26 ditë më parë

  Vlora❤️

 92. Virsion Prifti
  Virsion Prifti
  26 ditë më parë

  Si yje jeni te dy kenga eshte kryeveper complimenti

 93. Armando Mandi
  Armando Mandi
  26 ditë më parë

  Ju lumte goja 😍😍😍😍

 94. Enerik Aliaj
  Enerik Aliaj
  26 ditë më parë

  Shum keng prekëse ju lumt goja 😭😭🥰🥰

 95. Niko Bullari
  Niko Bullari
  26 ditë më parë

  Mishi kokrra kokrra na u be Ju lumt goja o yjet e jugut

 96. Selime Bylyku
  Selime Bylyku
  26 ditë më parë

  SUPER SHUME E BUKUR E MREKULLUSHME PERSHENDES TE GJITHE SHQIPETARET KUDO NEPER BOTE JU BEFTE DITA 1000 ME KENAQET SHPIRTIN PA MASE

 97. Shqiptaret Ne Emigrim
  Shqiptaret Ne Emigrim
  26 ditë më parë

  Sado eshte nje kenge e degjuar por juprap e bet super ju lumte goja👏👏👏

 98. Gezim Grabova
  Gezim Grabova
  26 ditë më parë

  Super kenge barvo

 99. Emma Lapaj
  Emma Lapaj
  26 ditë më parë

  👏👏👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱😢😢😢😢😭😭😭😭😭👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 100. Onela Mitica
  Onela Mitica
  26 ditë më parë

  Kenget per kurbetin gjithmon te bejn shpirtin me vujt e syt me lotu ahhhh amigrimi shkret jemi larg familjes e larg cdo familjareve tone 😭😭😭😭😭😭😭