KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

3 778 Shikime 398 mijë
Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alget.info

Komente

 1. Roland Bregasi
  Roland Bregasi
  8 minuta më parë

  Ju lumte goja

 2. Klajdi Zeqaj
  Klajdi Zeqaj
  4 orë më parë

  Bravo

 3. Astrit Cela
  Astrit Cela
  Ditë më parë

  SA ELEGANTE JE JULANA KËNDON ME SHUMË PASION ME VASKË CURRIN DO TË KËNAQËSH VASKË CURRIN

 4. Tefta Kaci
  Tefta Kaci
  Ditë më parë

  Kenge shume te bukura te kenduara nga Vaske curri dhe Juliana Pasha....u lumte goja ...ne kete kohe na duhej nje program i tille. Bravo vllezerve Laco kudo qe punojne japin kenaqsine e shpirtit tone.Urime dhe pune te mbare.mezi presim diten e marte te degjojme ' Kenge Moj'

 5. Violeta Kureta
  Violeta Kureta
  2 ditë më parë

  Shume po shume bukur Juliana dhe Vaske curri Bravo!♥️👍👍

 6. Teferi Binjakaj
  Teferi Binjakaj
  2 ditë më parë

  Q

 7. Liljana Cekrezi
  Liljana Cekrezi
  2 ditë më parë

  Kenga Permetare eshte Perle ! Por dua te theksoj qe po intrepretohet mbrekullisht bukur edhe nga te rinjte.Bravoooo Juliana je e mbrekulkullueshem, se V Curri po e po...Flm, per kenaqesine qe na sillni ! Mezi presim te vije e marta te ndjekim Kenga Moj...🌹🌹

 8. Seri Jace
  Seri Jace
  3 ditë më parë

  Si ka mundësi një qytet kaq i vogël , me shum vlera ...Suksese Përmetarve .

 9. alfred coha
  alfred coha
  4 ditë më parë

  PO KTA 104 QE NUK E KAN PELQYER ÇFAR K JAN KETA!? A NUK JAN SHQIPTAR KETA ROM ARIXHINJ!?

 10. alfred coha
  alfred coha
  4 ditë më parë

  JEPI O PERMET O I PARI I TOSKERIS MADHESHTORE. OOOOOOHHHHHHHH 🖤❤🖤❤🖤❤🥇😊⭐☀️🌟☝️⚡🌠

 11. Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti
  5 ditë më parë

  Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni

 12. Lori Al
  Lori Al
  6 ditë më parë

  Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo

 13. Mira Salla
  Mira Salla
  6 ditë më parë

  Juljana kengetarja ime e preferuar bravo

 14. lilian profti
  lilian profti
  6 ditë më parë

  Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri

 15. Daut Metlli
  Daut Metlli
  6 ditë më parë

  Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

 16. Dashi Hazizolli
  Dashi Hazizolli
  6 ditë më parë

  Juljana je e paarritshme!

 17. Shkëlqim Gjoni
  Shkëlqim Gjoni
  6 ditë më parë

  👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

 18. Artur Zizolli
  Artur Zizolli
  7 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 19. Festim Debrova
  Festim Debrova
  7 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏

 20. Marenglen Hoxha
  Marenglen Hoxha
  8 ditë më parë

  Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

 21. Piera Matteoni
  Piera Matteoni
  8 ditë më parë

  Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

 22. editr
  editr
  9 ditë më parë

  Mrekulli.

 23. Petrit Kapaj
  Petrit Kapaj
  9 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏.

 24. Prifti Angli
  Prifti Angli
  10 ditë më parë

  Super duet, ju kendoft zemra

 25. Idris Lusha
  Idris Lusha
  10 ditë më parë

  Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

 26. George Xhumari
  George Xhumari
  11 ditë më parë

  Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

 27. Flora Caci
  Flora Caci
  11 ditë më parë

  Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

 28. Dark_Demmon_15
  Dark_Demmon_15
  11 ditë më parë

  ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

 29. Andrea Goga
  Andrea Goga
  12 ditë më parë

  Jeni me të mirë të Shqipërisë

 30. Maksut Lako
  Maksut Lako
  12 ditë më parë

  Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

 31. Drita Kaci
  Drita Kaci
  12 ditë më parë

  Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

 32. Vjollca Xhelili
  Vjollca Xhelili
  12 ditë më parë

  Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

 33. George Xhumari
  George Xhumari
  12 ditë më parë

  Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

 34. Latif Bora
  Latif Bora
  12 ditë më parë

  Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

 35. Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures
  12 ditë më parë

  Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

 36. Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures
  12 ditë më parë

  Perle

 37. Ylli Telha
  Ylli Telha
  13 ditë më parë

  Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

 38. Luan Hoxha
  Luan Hoxha
  13 ditë më parë

  Julumt

 39. Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra
  13 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 40. arben basha
  arben basha
  13 ditë më parë

  Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

 41. Lume Hoxha
  Lume Hoxha
  14 ditë më parë

  Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

 42. Domeniko Kokonozi
  Domeniko Kokonozi
  14 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

 43. Klea Hoxholli
  Klea Hoxholli
  14 ditë më parë

  Zemra ju kendofte ❤❤

 44. Fredi Tona
  Fredi Tona
  15 ditë më parë

  OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

 45. Fredi Tona
  Fredi Tona
  15 ditë më parë

  NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

 46. Flutra Tatani
  Flutra Tatani
  15 ditë më parë

  Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

 47. Ardit Mecani
  Ardit Mecani
  15 ditë më parë

  V a s k e #1

 48. O. Bani
  O. Bani
  15 ditë më parë

  Ju kendofte zemra!

 49. mirela arapi
  mirela arapi
  15 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 50. Joana Majko
  Joana Majko
  16 ditë më parë

  Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

 51. Franci Bregu
  Franci Bregu
  16 ditë më parë

  Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

 52. Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino
  16 ditë më parë

  Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

 53. Fatos Bame
  Fatos Bame
  17 ditë më parë

  Bilbili shendet Kanarine me nje djale

 54. Mimoza Baxhija
  Mimoza Baxhija
  17 ditë më parë

  Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

 55. Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore
  17 ditë më parë

  Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

 56. Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore
  17 ditë më parë

  Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

 57. En Su
  En Su
  17 ditë më parë

  E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

 58. Selena Koci
  Selena Koci
  17 ditë më parë

  Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

 59. shkelqim mehmetaj
  shkelqim mehmetaj
  18 ditë më parë

  bravo vaske e juljana shume bukur

 60. Astrit Cela
  Astrit Cela
  18 ditë më parë

  JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

 61. Kozeta Zaimaj
  Kozeta Zaimaj
  18 ditë më parë

  Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

 62. Ronaldo sulejmani
  Ronaldo sulejmani
  18 ditë më parë

  Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

 63. Ornela Demo
  Ornela Demo
  18 ditë më parë

  te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

 64. Ilir Koci
  Ilir Koci
  18 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

 65. Lorenc Tanushi
  Lorenc Tanushi
  19 ditë më parë

  Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

 66. Leonora pasho
  Leonora pasho
  19 ditë më parë

  M dzxx Z

 67. Isuf Morea
  Isuf Morea
  19 ditë më parë

  Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

 68. alket biliman
  alket biliman
  19 ditë më parë

  NA KENAQE O PERMETI YNE

 69. Jonus Melaj
  Jonus Melaj
  19 ditë më parë

  Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

  1. Jonus Melaj
   Jonus Melaj
   19 ditë më parë

   Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

 70. Rudin Mekolli
  Rudin Mekolli
  19 ditë më parë

  Zemra ju kendofte gjithmone

 71. Alketa Mbroci
  Alketa Mbroci
  19 ditë më parë

  Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

 72. Naime Shehaj
  Naime Shehaj
  19 ditë më parë

  Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

 73. Manushaqe Germenji
  Manushaqe Germenji
  19 ditë më parë

  I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

 74. Artan Kodrasi
  Artan Kodrasi
  19 ditë më parë

  Bravo bravo se na nxorrete malline

 75. Gazi inoks
  Gazi inoks
  19 ditë më parë

  Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

 76. Astrit Cela
  Astrit Cela
  19 ditë më parë

  TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

 77. Manjola Lico
  Manjola Lico
  19 ditë më parë

  Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

 78. Jetmira Ninga
  Jetmira Ninga
  19 ditë më parë

  Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

 79. Emiljano Hasani
  Emiljano Hasani
  20 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

 80. Albana Dimo
  Albana Dimo
  20 ditë më parë

  Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

 81. Shaho Shahaj
  Shaho Shahaj
  20 ditë më parë

  Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

 82. Xhevair Qevani
  Xhevair Qevani
  20 ditë më parë

  I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

 83. Laberi Lar ne flori
  Laberi Lar ne flori
  20 ditë më parë

  Nostalgji per keto kenge ju limte goja

 84. Anita Stafa
  Anita Stafa
  20 ditë më parë

  Kenaqesi tu degjosh..

 85. Ardit Hoxha
  Ardit Hoxha
  20 ditë më parë

  A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

 86. Tatiana Cuka
  Tatiana Cuka
  20 ditë më parë

  Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

 87. Virsion Prifti
  Virsion Prifti
  20 ditë më parë

  Kapo lavoro

 88. Astrit Cela
  Astrit Cela
  20 ditë më parë

  SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

 89. ajda Belishova
  ajda Belishova
  20 ditë më parë

  Tomi engjell ju jeni Djalli

 90. Ferzilet Dani
  Ferzilet Dani
  20 ditë më parë

  Ju lumte goja

 91. Natasha Mihali
  Natasha Mihali
  20 ditë më parë

  Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

 92. Bledar Mehmeti
  Bledar Mehmeti
  20 ditë më parë

  Super

 93. Linda Balliu
  Linda Balliu
  20 ditë më parë

  Sa bukur o zot bravo juliana

 94. Albjon Boci
  Albjon Boci
  20 ditë më parë

  Ju kendoft zemra dhe qofshit ikonat me te mir te muzikes permetare 🤗🤗

 95. Tasim Ruko
  Tasim Ruko
  20 ditë më parë

  Shume bukur te dy ju lumte goja!

 96. zana ana
  zana ana
  20 ditë më parë

  Super bravo shqipet ❤💃👏👏

 97. Ardjan Kryemadhi
  Ardjan Kryemadhi
  20 ditë më parë

  Ambasadoret e kenges popullore te jugut Shqiperise, RESPEKTE nga Italia

 98. Klinton Muha
  Klinton Muha
  20 ditë më parë

  Mjeshtri i kenges vask curri

  1. Idris Lusha
   Idris Lusha
   10 ditë më parë

   Të mrekullueshëm,të japin jetë e jetë pacin.

 99. Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  Reio o sa e kercej kete leng Macoku
  21 ditë më parë

  O Juli mos je shtatzën kështu më ngjan amin

 100. Albert Haka
  Albert Haka
  21 ditë më parë

  Zeri i Vaske Currit per kenge popullore te rrenqeth mishin. Respekte nga Elbasani.