Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

5 583 Shikime 595 mijë
Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: alget.info

Komente

 1. Vladimir Lamcaj
  Vladimir Lamcaj
  Orë më parë

  Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!

 2. Tatiana Limaj
  Tatiana Limaj
  3 orë më parë

  Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .

 3. Arben Mucaj
  Arben Mucaj
  14 orë më parë

  Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏

 4. Arjola Maka
  Arjola Maka
  19 orë më parë

  😍😍😍

 5. Kiku Hajdari
  Kiku Hajdari
  Ditë më parë

  Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟

 6. Kostandin Puleri
  Kostandin Puleri
  Ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

 7. Erion Ngjeliu
  Erion Ngjeliu
  Ditë më parë

  cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

 8. Isa Kociaj
  Isa Kociaj
  2 ditë më parë

  Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

 9. Rosela Muskaj
  Rosela Muskaj
  2 ditë më parë

  Yyyyjje

 10. Sute Bejo
  Sute Bejo
  2 ditë më parë

  Mrekulli.je.Maja

 11. Mirela Bombaj
  Mirela Bombaj
  2 ditë më parë

  Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

 12. NO NAME
  NO NAME
  2 ditë më parë

  Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

 13. V Dh
  V Dh
  2 ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

 14. Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija
  2 ditë më parë

  Yllllll fare

 15. Clirim Miska
  Clirim Miska
  3 ditë më parë

  Super keng bravo petit me majen super

 16. Dhimiter Xhoga
  Dhimiter Xhoga
  3 ditë më parë

  13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

 17. Rajner Feimi
  Rajner Feimi
  3 ditë më parë

  bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

 18. luli luljeta
  luli luljeta
  3 ditë më parë

  thote nenja jane krushq

 19. Jona Jona
  Jona Jona
  4 ditë më parë

  😡😦😡

 20. 1995samos
  1995samos
  4 ditë më parë

  shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

 21. Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi
  4 ditë më parë

  Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

 22. maksim sota
  maksim sota
  5 ditë më parë

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 23. zejmona zeni
  zejmona zeni
  5 ditë më parë

  ze mahnites

 24. Laura Laura
  Laura Laura
  5 ditë më parë

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 25. Mira Cobo
  Mira Cobo
  5 ditë më parë

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 26. Roza Roza
  Roza Roza
  5 ditë më parë

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 27. Nico Banushi
  Nico Banushi
  5 ditë më parë

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 28. Alban Cekoja
  Alban Cekoja
  6 ditë më parë

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 29. Aliraj Florian
  Aliraj Florian
  6 ditë më parë

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 30. Emiliano Emini
  Emiliano Emini
  6 ditë më parë

  Mbrekulli 👏👏

 31. Roza Roza
  Roza Roza
  6 ditë më parë

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 32. bledar muho
  bledar muho
  7 ditë më parë

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 33. Aurent Cala
  Aurent Cala
  7 ditë më parë

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 34. Klau Pashaj
  Klau Pashaj
  8 ditë më parë

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 35. sulo tiran
  sulo tiran
  8 ditë më parë

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 36. Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda
  8 ditë më parë

  Kenge e valle e paci gjithmon

 37. Odhise Hyso
  Odhise Hyso
  8 ditë më parë

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 38. dhurata Dhurata
  dhurata Dhurata
  9 ditë më parë

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 39. Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino
  9 ditë më parë

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 40. Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 13
  9 ditë më parë

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 41. Arta Kuske
  Arta Kuske
  9 ditë më parë

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 42. Paviola Hoxhaj
  Paviola Hoxhaj
  9 ditë më parë

  Super zera

 43. Edlira Jakupi
  Edlira Jakupi
  9 ditë më parë

  Bravooooooo♥️♥️

 44. Mimosa Salij
  Mimosa Salij
  10 ditë më parë

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 45. Nuredin Korreshi
  Nuredin Korreshi
  10 ditë më parë

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 46. Zaja Rlton
  Zaja Rlton
  10 ditë më parë

  Lol uy6666

 47. Stelios Troka
  Stelios Troka
  10 ditë më parë

  The dislikes are from jealous Serbs

 48. sofia simoni96
  sofia simoni96
  10 ditë më parë

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 49. Egla Kamperi
  Egla Kamperi
  10 ditë më parë

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 50. Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj
  11 ditë më parë

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 51. Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj
  11 ditë më parë

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

  1. Spiridoula Rrapushi
   Spiridoula Rrapushi
   5 ditë më parë

   Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 52. erinda sulaj
  erinda sulaj
  11 ditë më parë

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 53. Fredi Yzeiraj
  Fredi Yzeiraj
  11 ditë më parë

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 54. Zani i mirè
  Zani i mirè
  11 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 55. Liljana Allkaj
  Liljana Allkaj
  11 ditë më parë

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 56. Serxho Vlore
  Serxho Vlore
  11 ditë më parë

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 57. Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak
  11 ditë më parë

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 58. Flora Gusha
  Flora Gusha
  11 ditë më parë

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 59. Pranvera Duka
  Pranvera Duka
  11 ditë më parë

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

  1. Kaco Cela
   Kaco Cela
   4 orë më parë

   mjalt

 60. Flora Gusha
  Flora Gusha
  11 ditë më parë

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 61. Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher
  11 ditë më parë

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 62. Gigi Gigi
  Gigi Gigi
  11 ditë më parë

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 63. Besa Serjani
  Besa Serjani
  11 ditë më parë

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 64. Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher
  12 ditë më parë

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 65. Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha
  12 ditë më parë

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 66. Baftjar Hatija
  Baftjar Hatija
  12 ditë më parë

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 67. Marjana Ana
  Marjana Ana
  12 ditë më parë

  😍👏👏👏

 68. Eva Rriska
  Eva Rriska
  12 ditë më parë

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 69. Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama
  12 ditë më parë

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 70. Sandra Stathi
  Sandra Stathi
  12 ditë më parë

  Bravo

 71. Dizo Sako
  Dizo Sako
  12 ditë më parë

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 72. Brunilda Koci
  Brunilda Koci
  12 ditë më parë

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 73. Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα Καραγκιόζη
  12 ditë më parë

  Ju lumte goja

 74. Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  12 ditë më parë

  Bravo petrit shoku im

  1. Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
   Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
   9 ditë më parë

   @xhek kanani να σαι καλά φίλε

  2. xhek kanani
   xhek kanani
   11 ditë më parë

   Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 75. Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak
  12 ditë më parë

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 76. markela Tsailaki
  markela Tsailaki
  12 ditë më parë

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 77. Elbasan Tirane
  Elbasan Tirane
  12 ditë më parë

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 78. Valbona Kociraj
  Valbona Kociraj
  12 ditë më parë

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

 79. Erion Haska
  Erion Haska
  12 ditë më parë

  Gjirokastra edhe Vlora ❤️🇦🇱

 80. Viron Alushaj
  Viron Alushaj
  13 ditë më parë

  Bravo

 81. etmond sefa
  etmond sefa
  13 ditë më parë

  Ju kendofte zemra se na kenaqet na shtuat jeten 🔥🔥🔥🔥

 82. Katerine Ndreko
  Katerine Ndreko
  13 ditë më parë

  9

 83. Albana Doraci
  Albana Doraci
  13 ditë më parë

  Nuk i kuptoj fare ketaqe bejn dislike Maja dhe petrit jeni yje

 84. CHANEL ONE
  CHANEL ONE
  13 ditë më parë

  Digjeniii me te miret🔥🔥🔥

 85. Roza Roza
  Roza Roza
  13 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 86. Xrstina azemi
  Xrstina azemi
  13 ditë më parë

  Mbrekulli

 87. Avdi Hoxholli
  Avdi Hoxholli
  13 ditë më parë

  SUPER...👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 88. af solar
  af solar
  13 ditë më parë

  O zot sa te bukura jane kenget tona por akoma me te bukura behen per ne qe jemi emigrant o zot jane mrekulli e vertet. Ju kendoft zemra !!!

 89. Entela Xhelili
  Entela Xhelili
  13 ditë më parë

  Bravo na kenaqet te dy birbilat e jugut !!!!

 90. silvana cekrezi
  silvana cekrezi
  13 ditë më parë

  Ju lumte 😍😍😍

 91. Elvis bocaj
  Elvis bocaj
  13 ditë më parë

  Te dy bilbilat e shiperise❤🎶❤...qe u kemi gjitmon ne zemrat tona...❤💎❤💎

 92. Mersin Malaj
  Mersin Malaj
  13 ditë më parë

  Ju këndoftë zemëra që na knaqët o bilbila

 93. Lina Hoxha
  Lina Hoxha
  13 ditë më parë

  Bravo te dy jini bilbila na kini kernaqur me kenge qe keni bere na kini maniture me kengen bravo bravo..

 94. Aulona Sqillo
  Aulona Sqillo
  13 ditë më parë

  Kjo eshte laberia jon le ta te degjojne gjith shqipria ooo opa digje Maya yll o sa te adhuroj e bukur o oooo rrespekte Petrit Lulo birbili i vlores ton

 95. Gerald Jaupaj
  Gerald Jaupaj
  13 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 96. Eua Hasa
  Eua Hasa
  13 ditë më parë

  Petrit lulo je njesh 🌟🌟🌟🌟

 97. Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj
  14 ditë më parë

  Dy yje🌟🌟 na falet shum emocione 😍shkelqeni 🇦🇱 zoti tju japi vetem te mira 🙏😘😘

 98. Fato Veliu
  Fato Veliu
  14 ditë më parë

  O sa lezet ka skena me nje kengetar si Petrit lulo

 99. Tirana Tirana
  Tirana Tirana
  14 ditë më parë

  JAM PREL ARA NGA SHKODRA JAM NIP GJIROKASTRITI O DAJKO TE KENDOFT ZEMRA

 100. xhek kanani
  xhek kanani
  14 ditë më parë

  SADO TE TE VIJNE RROTULL JE NE PANTEON TE ARTE TE GJITHE TE SHOJIN NGA POSHT DERSA TI I SHIKON NGA LART. DI TE BEJ DHE KRITIKA TE BEJ EDHE LAVDERIME. NUK MARR MENDIM NGA TE TJERET JAP VLERSIM NGA ANA IME PER TY THEM ME PLOT GOJEN DHE PER FJALET JAM I BINDUR NJE TE TE AFROHET TY SOT AKOMA NUK KA LINDUR NJE BILBIL KA SHQIPERIA EDHE AI JE TI PETRIT LULO🥇🥇🥇🔥🔥🔥🔥♥️♥️♥️♥️🔝🔝🔝🔝👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

  1. Vyron Kapino
   Vyron Kapino
   13 ditë më parë

   Ju lumshi goja na kenaqet bravo Ardian Ila na nderove Vloren Milano